Anija noortevolikogu kutsub talendivõistlusele

934

Talendivõistlus toimub laupäeval, 21. jaanuaril Anija valla kultuurikeskuses.

Võistluse „Talendi Laegas“ üks korraldajatest, Anija noortevolikogu juhatuse liige Tõnis Pill ütles, nende volikogu on püüdnud korraldamisel silmas pidada, et saaks kaasata võimalikult rohkem noori.

„Üldiselt on Kehras noori üritustele üsna raske saada. Päris hästi on läinud iga-aastased noortepäevad, loodame, et ka talendikonkurss pakub huvi ning meil on võimalus näha, kui palju on me kandis noori, kes teevad midagi erilist,“ rääkis ta.

Talendilaeka võistlusele on oodatud kõik kuni 26aastased lapsed ja noored, kes oskavad teha midagi, mida sõbrad ei oska: „Talent on väga suhteline asi ning meie võistlusel võib see olla seinast seina – tohib laulda, tantsida, pea peal seista, kas või huvitavaid nägusid teha.“

Iga osaleja etteaste võiks Tõnis Pilli sõnul kesta kuni viis minutit. Mikrofonid ja kitarrivõimendi on korraldajate poolt, kogu bändi jaoks vajalikku tehnikat siiski mitte.

Konkursil võisteldakse kolmes vanuserühmas – kuni 11aastased, 12-15aastased ning 16-26aastased. Igasse gruppi loodetakse osalema vähemalt viis last või noort, siis on korraldaja arvates juba olemas konkurents ja valikuvõimalus.

Võistlema on oodatud Anija valla ja ka naaberomavalitsuste noored, ära ei öelda kellelegi.

„Mõned osalejad on juba registreerunud. Kes esialgu võistelda ei soovi, tulgu vähemalt kohale, usun, et registreerida saab ka veel siis, kui võistlus juba käib,“ lausus Tõnis Pill.

Talente hindavasse žüriisse kuuluvad Kehra gümnaasiumi huvijuht ja noortekeskuste noorsootöötajad, täpne koosseis pole veel teada.

Iga rühma talendikamale on auhinnaks Kaubamaja kinkekaart, vastavalt 20, 30 ja 40 euro väärtuses. Eriauhinnad paneb välja kohvik Sohvik.