Anija mõisa toetuseks tehakse heategevuslaat

861

Laat toimub pühapäeval, 23. augustil Anija mõisa ees.

Sihtasutuse Anija Mõisa Haldus juhataja Tiit Lauri sõnul pakuti laada korraldamise idee välja 1. mail Anija mõisa mõttekojas.

„Uurisin hiljem kohalikelt elanikelt, kas see jutt oli nii-öelda suusoojaks räägitud või on laada vastu tõsisem huvi. Arvati, et laada võiks tõesti korraldada ning otsustasime –teeme ära,“ ütles ta.

Kuigi laatasid on Eestis toimunud juba üsna arvukalt, pole Tiit Lauri hinnangul neid Ida-Harjumaal siiski väga palju olnud. Anijal tehakse laata esmakordselt ning see on heategevusliku eesmärgiga – kõik tulud lähevad sihtasutuse arvele ning on mõeldud mõisa kordategemiseks.

Laadale oodatakse nii müüma kui ostma. Müüjaid on Tiit Lauri kinnitusel esmakordselt toimuva laada kohta registreerunud juba päris palju. Nende seas on kohalikke, kuid ka kauplejaid Tartust, Põltsamaalt ja mujalt Eestist.

Laat on mõeldud peamiselt käsitöö, kodu- ja aiasaaduste müügiks. Hilbumüüjaid eriti ei soovita, kuigi lasteriietega võiks Tiit Lauri arvates kaubelda küll. Anija külavanem Pille Kulla lisas, et seni pole keegi avaldanud soovi tulla müüma marju ja seeni, seetõttu on metsasaaduste pakkujad eriti soovitud.

„Laadale on oodatud nii kodukandi rahvas kui kõik teised,“ sõnas Tiit Laur.

Lisaks kauplemisele pakutakse ka meelelahutust – kell 14 mängib Kolga näitetrupp mõisa saalis Juhan Kubu lavastatud „Kapsapead“. Pilet maksab 10 krooni ning ka etenduse tulu läheb mõisa hüvanguks. Kell 17 algab  Henri Laksi kontsert.

Päevajuhiks on lubanud tulla Lauri Abel, kes viis 1. mail läbi Anija mõisas toimunud mõttetalguid ning käis abiks mõisapargis toimunud heakorratalgutel. Laadal saab ka süüa-juua.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Suurpea külas
Järgmine artikkelAruküla öölaulupeol laulsid sajad inimesed