Aruküla räppari EIK ERIK SIKU muusikavideo on filmitud New Yorgis

1512

14aastane EIK ERIK SIKK filmis koos vennaga New Yorgis muusikavideo oma sõnadele, mis räägivad
tiibade sirutamisest.

EIK ERIK SIKK Times Square’il.
EIK ERIK SIKK Times Square’il.

Möödunud sügisel kirjutasime, kuidas Aruküla poisi Eik Erik Siku ehk EIXD räpilugu Balti jaamast sai Youtube’is hitiks ja seda kiitis Mihkel Raud. Märtsi lõpus sai noorel räpparil valmis uus video „Kasvata tiivad”, millest enamik on filmitud New Yorgis.
Räpiloo sõnad kirjutas ja räppis Eik, Holger Rannus ehk Kolmnurk valmistas instrumentaalse tausta ning segas heli kokku, Hädapäda ehk Kristjan Põder keeras stuudionuppe, et sõnad linti saaks. Eesti kaadrite operaator oli Mattias Hallismaa ja USA stseenid lindistas Eik Erik Siku poolvend Veli Valentin Rajasaar.
Märtsis käis Eik Erik Sikk  poolvennaga New Yorgis, kus veetsid 3 päeva: „New York oli spontaanne valik. Plaanisime minna sugulastele külla, kuid haarasime kaasa kaamera, et Eestis filmitud kaadrihunnikule räppmuusika sünnilinnas lisa saada. New Yorgis veedetud ajast kulus operaatoritööle ülimalt vähe aega.”
Esialgu oli plaanis kaadrid filmida Bronxi linnaosas, kust on pärit esimesed hiphop-muusikastiili ilmingud: „Paraku hakkasime kõhklema, kartes selle linnaosa kuritegelikku kuulsust.”
New Yorgist läksid nad Washingtoni: „Lisaks turistipeibutiste külastamisele seiklesime onu pere abiga Viriginia ja Marylandi metsades. Lincolni monumendi juures haarasime veel mõned kaadrid.”
New York oli Eik Erik Siku arvates tohutu ning räpane: „Kui päike pilve taha läks, muutus enamik kohti Kopli-sarnaseks. Samas üllatas kohalike vastutulelikkus – kõik paistsid närvilised ja kiirustavat, kuid teed küsides muutusid abivalmiks ja lõbusaks.”
Video tegemine võttis aega 3 kuud: „Sõnade kirjutamiseks andis enim inspiratsiooni Martti Poom, kes soovitas kirjutada, miks me eirame endi ümber olevaid värve. Haarasin ideest kinni, arendasin ja täiendasin.”
Looga soovib ta  panna mõtlema, kas inimene on loodud oravaks rattal või võib ka  jooksulindilt maha hüpata, puhata, sagimist kõrvalt vaadata: „Lihtsus koosneb terviklikult rasketest osakestest nagu kivi, mis on tegelikkult miljardite aatomite kogum. Lihtsus pole kunagi tegelikult lihtne.”
Oma luuletusi on ta esitanud seni koolisisestel konkurssidel: „Kartsin avaldada, sest arvasin, et need on liiga algelised. Maikuus toimub aga HeadeRidade festival, kus olin kohe nõus üles astuma, kui võimalust pakuti.”
Meedia tähelepanu kohta arvab räppar, et järgib intervjuudes sisemist vaistu ja püüab jääda iseendaks.

Eelmine artikkelKARRI URBAN juhendab robootika­ringe Pikaveres ja Arukülas
Järgmine artikkelTormise-seltsi tegevjuht ULVI RAND ärgitab ideid pakkuma