Anija mõisa laadal oli rekordarv külastajaid

1478

Kohale toodi Eesti suurim batuut.

Möödunud pühapäeval, 11. septembril oli Anija mõisas traditsiooniline sügislaat. Mõisa esisel platsil pakkusid kaupa 50 müüjat. Valik ulatus käsitööst kodukaupadeni. SA Anija Mõisa Haldus juhataja Tiit Laur ütles, et müüjatel läks äri hästi. Külastajaid oli laadal rekordarv, mõisa ümber parkis korraga 120 autot.

Lapsi rõõmustas laadale üles pandud Eesti suurim batuut. See toodi Pärnumaalt ja ulatus mõisa teise korruse akendest kõrgemale.

Täiskasvanuid üllatas Anijale oma oskusi demonstreerima tulnud vigursaagija Jüri Pärn Kuusalu vallast Kodasoost, kes publiku silme all saagis puurondist välja puusliku, mis jääb Anija mõisa.

Tiit Laur arvas, et kui mõisamüür ja värav saavad kunagi valmis, siis läheb puuslik väravasse kurje vaime mõisast eemale peletama.

Õhtul esinesid mõisa saalis tantsuks Kukerpillid.

„Mõtlesime, et ei tea, kas inimesed jäävad pühapäeva õhtul nii kauaks peole, kuid saal oli rahvast täis ja kõik korraga ära ei mahtunud – tantsimas käidi vahetustega. Igal juhul jäi seekordsest laadast väga positiivne mulje,“ rõõmustas Tiit Laur.

Eelmine artikkelArukülas löödi naist
Järgmine artikkelTänu KIKi toele saab nüüd Kiiu jäätmejaama anda ehitusprahti