Anija Lülitile esitati 20 ideed

1106

Ideed, mida hakatakse 16. aprillil ellu viima, kuulutatakse välja hiljemalt 29. märtsil.

„Meile laekus 20 suurepärast ideed. Oleme tulemuse üle väga õnnelikud – see näitab, et Anija Lüliti on oluline algatus, mis läheb korda väga paljudele vallaelanikele,“ ütles Anija Lüliti üks kolmest algatajatest Kaisa Tamkivi.
Lisaks temale kuuluvad Anija Lüliti korraldustiimi Lilian Nõlvak ja Kaiti Kartusov. Naised rõõmustasid, et nende algatus kõnetas inimesi valla erinevatest piirkondadest ning esitatud ideed on seotud Kehra linna, Alavere, Pikva, Kehra, Lahinguvälja, Kuusemäe, Rooküla ja Soodla külaga.
Nad korraldasid eelnevalt Kehras ja külades ka kogunemisi ja kohtumisi, saatsid kirjalikke üleskutseid Lülitis osalemiseks ja helistasid. Kehrasse ja küladesse pandi üles 50 Anija Lülitit reklaamivat plakatit.
Esitatud ideed on Anija Lüliti algatajate sõnul väga erinevad – alates laululava ja silla ehitamisest ning vabaaja pargi rajamisest kuni mõttetalgute korraldamiseni, kuidas saada ülikiiret internetti ja valla spordielu kodulehe loomiseni. Ideid tuli nii üksikisikutelt kui suurematelt seltskondadelt.
„Üllatas ideede esitamise tase, kõik on väga realistlikud. Mõni oli üldisem, aga mõni väga detailselt läbi mõeldud, isegi sae jaoks vajamineva õli ja bensiini kogus oli ära toodud. Mõnes oli mõeldud ka toitlustamise organiseerimisele, kuid selle eest hoolitseme meie,“ märkis Lilian Nõlvak.
Ta lisas, et üks idee esitati koos videoga –  vabaaja pargi demo.
Ideede esitamise aeg on läbi,  neid hakkab läbi vaatama asjatundjate, ekspertide ja vallavalitsuse esindajate komisjon, et selgitada, millised neist viiakse 16. aprillil ellu. Otsus kuulutatakse välja hiljemalt 29. märtsil. Seejärel on kõigil võimalus liituda mõne ideemeeskonnaga, ka neil, kes ideed ei esitanud, kuid soovivad kaasa lüüa. Kodulehel www.lüliti.ee ava­tak­se vastav registreerimisvorm, registreeruda on võimalik ka e-kirja või telefoni teel – korraldajate kontaktid leiab kodulehelt.
Anija Lülitit on märgatud ka väljaspool oma valda. 6. märtsil andis Kaisa Tamkivi intervjuu Kuku raadio saatele „Maatund”. Eelmisel nädalal ütles riigikogu liige Artur Talvik videopöördumises, mis pandi Facebooki, et Anija Lüliti on kaasaegne viis kogukondlikul viisil muuta maailma paremaks ning soovis edu selle meeskonnale ja kõikidele osalejatele.

Eelmine artikkelElukeskkonna turvalisus on meie endi kätes
Järgmine artikkelArenduskoja Leader-hindaja on KADRI IDAVAIN