Anija kanalast

1175

Olen endiselt veendunud, Anija külasse Pääsusilma kinnistule rajatud Talleggi kanala on keskkonnakaitseliselt ja sotsiaalselt valesse kohta ehitatud keskkonnaohtlik objekt. Lähim elamu asub umbes 100 meetri kaugusel. 

Kanalas töötavast 3 töökohast sai Anija küla lähinaaber Kuusemäe külast minu andmetel vaid 0,3 töökohta ning Anija valla Salumetsa küla elanik ühe töökoha. Saadav tulumaks 1,3 töökohast on tühine, võrrelduna keskkonnakaitselise kahjuga, mis parimal juhul võib avalduda ka alles aastate pärast. Kahjude hulka tuleb lugeda ka elanike elukeskkonna halvenemist ja Anija küla maine langust. Kanala olemasolu ei tõsta küla mainet ka siis kui seal midagi ei juhtugi. 

Arvan, et Eesti 5 rikkama Euroopa riigi hulka niipea ei saa. Kuid 5 puhtama ja tervislikuma kodukohaga riikide hulka jõudmiseks on meil igati reaalsed võimalused, sest meil on elaniku kohta tunduvalt rohkem vaba maad kui enamikes Euroopa riikides. Hollandis elab näiteks Eestiga praktiliselt sama suurel territooriumil üle 10 korra rohkem inimesi.  Saame omad tööstus­ettevõtted edukalt paigutada sinna, kus see ühegi  inimese kodukoha  elukeskkonda ei kahjusta.

Eelmine artikkelPaarismängu tenniseturniir
Järgmine artikkelRaasiku skautidel ja Kuusalu noortel tuleb ühislaager