Raasiku skautidel ja Kuusalu noortel tuleb ühislaager

2452
KATRIN BACH (vasakult kolmas) Raasiku skautidega möödunud aasta jüripäeva laagris Viljandis.

Raasiku lipkonna juht KATRIN BACH soovib ümberkaudsete piirkondade lapsi rohkem kokku tuua.

Kogu tuleva nädala, 25.-31. juulini on Raasiku lipkonna skaudid Kloogarannas laagris, osalevad ka Raasiku ja Kuusalu noortekeskuse noored. Et ühislaagrit korraldada, esitas MTÜ Raasiku lipkond Leader-programmi projektitaotluse, sellele eraldatakse 4316,27 eurot.

„Teeme laagri, et noored ühineks ja neil oleks põnev,“ selgitas Raasiku lipkonna juht Katrin Bach.

Skaudid käisid Kloogarannas laagris ka möödunud aastal. Siis oli see koostööprojekt Raasiku noortekeskuse, Raasiku põhikooli ja Pikavere kooliga.
Ööbitakse kämpingutes ning plaanitud on skautluse erinevad tegevused ja niisama mängud, õpetusi jagavad esmaabikoolitaja ja tantsuõpetaja.

„Varem on laagrid olnud Salmistu rannas. Eelmisel aastal läksime Kloogaranda, sest see on ilus koht palju rohkemate võimalustega – toitlustatakse sööklas, on mets, liivane rand ning pallimänguplats. Seal lastele vabu hetki ei jäänudki.“

Eelmisel aastal osales 30 noort, sel aastal on laager 50 lapsele. Kuusalu noortega tuleb laagrisse noortekeskuse juhataja Priit Parro.

Raasikul 15 skauti
Raasiku lipkonna skaudid kogunevad paar korda kuus, kokku on neid umbes 15. Peamiselt on skaudid Raasikult, 5-6 last ka Anija vallast. Kõige noorem on 10aastane, vanemad 15-16aastased. 7-11aastaseid skaute kutsutakse hundudeks, 11-14aastaseid skautideks, 14-23aastaseid vanemskautideks, neist vanemad on juhid. Katrin Bach on juht 2001. aastast.

„Lastele meeldib koos olla ja midagi teha. Mõned skaudid on aktiivsemad kui teised. Kui suuremaks saavad, lähevad noored tihti laiali,“ rääkis Katrin Bach.
Koos õpivad skaudid lõkke tüüpe ja seda, kuidas teha sõlmi, metsas hakkama saada ja palju muud. Eraldi võistlusi neile ei korraldata, küll aga võetakse mõõtu laagrites. Suuremad laagrid on üle-Eestiline Jüripäeva laager ja rahvusvaheline Tagametsa laager iga nelja aasta tagant.

Katrin Bach on skaut olnud 1993. aastast, siis moodustati Raasiku lipkond, mis kaks aastat hiljem registreeriti mittetulundusühinguna. Tol ajal juhtis ühendust Uno Kaunis. 2001. aastal võttis Katrin Bach juhendaja rolli enda peale. Ta on läbinud mitmeid juhendajakoolitusi.

„Nüüd on mul juba endal lapsed, kes on kolmandast eluaastast peale käinud kõikides me laagrites,“ sõnas ta.

Katrin Bachil on plaan kaasata skautide tegevusse rohkem noori, ka väljastpoolt Raasiku valda: „Võiks olla koostöö teistega, näiteks Jüri omadega. Tuleks rohkem lapsi kokku viia, neile meeldib teistega koos olla.“

Järgmisel kevadel lõpetab Raasiku lipkonna juht Tallinna Pedagoogilise Seminari.

„Siis on noorsootöö paberid käes ning hakkan aktiivsemalt tegutsema, praegu pole aega,“ ütles ta.

Eelmine artikkelAnija kanalast
Järgmine artikkelTõhelgis 7. augustil folgipäev