Anija ja Raasiku vallas projekt töötuse vähendamiseks

1214

Ida-Harju Koostöökoda sai oma projektile Euroopa Sotsiaalfondist 1,58 miljonit krooni.

MTÜ Ida-Harju Koostöökoda on asutatud Anija, Raasiku, Aegviidu ja Kose valla ühtse tegevuspiirkonnana LEADER programmi raames.

Kuid MTÜ on laiendanud tegevust ning esitas SA Innove kaudu rahastatavasse meetmesse „Kvalifitseeritud tööjõupakkumise suurendamine” projekti töötuse vähendamiseks oma tegevuspiirkonnas. Projekti kogumaksumus on 1 766 100 krooni. Omavalitsuste osalus on 10 protsenti – Anija vald annab 60 000, Raasiku vald 50 000, Aegviidu vald 10 000 ja Kose vald 60 000 krooni.

Koostöös valdade sotsiaaltöötajatega on kavas välja selgitada töötud, kes soovivad projektis osaleda.
Sihtrühm on töökohata noored, vähemalt 18 kuud lapsepuhkusel olnud emad-isad, kel pole tööd, ja eesti keelt mittevaldavad töötud.

Projektiraha toel on plaanis uurida kohalike tööandjate vajadusi tööjõu osas. Pakkuda piirkonna töötajatele sellist täiendkoolitust, mida oleks kohalike töökohtade täitmiseks tarvis, võimaldada karjäärinõustamist.

Peale valdade on koostööpartner ka Eesti Töötukassa, mille kaudu on võimalik taotleda mitmesuguseid toetusi ja lisateavet.

Ida-Harju Koostöökoja tegevjuht Tiina Sergo rääkis, et 2009. aasta sügisel korraldati ettevõtjatele ümarlaud, et teada saada nende plaane.

Projektijuhiks valiti Demis Voss Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskusest. Nüüd asutakse koguma andmeid töötute ja nende vajaduste kohta, tehakse infopäevi ja saadetakse abivajajaid karjäärinõustamisele.
Seejärel komplekteeritakse koolitusgrupid.

Projekt kestab kokku 15 kuud.

Omavalitsuste kodulehtedele on pandud liitumisavaldus. Lisateavet saab Anija vallas haridus- ja sotsiaaltöö vanemspetsialist Marge Rajalt või sotsiaaltööspetsialist Airi Hõrrakult, Raasiku vallas sotsiaaltööspetsialist Karin Möllitsalt, Aegviidu vallas sotsiaalnõunik  Kristel Läänelt, Kose vallas abivallavanem Merle Pussakult või sotsiaalnõunik Merike Pihlalt.

Eelmine artikkelTehti kahjutuks laskemoon
Järgmine artikkelTeeme Ära talgutel osales Ida-Harjust ligi 800 inimest