
Anija Lions klubi liikmed viivad kingitused Anija ja Kuusalu ning Raasiku Lions klubi liikmed Raasiku ja Jõelähtme valla koolidesse.
Rahvusvahelise Lions Klubide Organisatsiooni Eesti piirkond otsustas 13. novembril toimuvat rahvusvahelist lahkuse päeva tähistada projektiga „Lahke naeratus loeb“. Koostöös Suukooli ja Eesti Punase Ristiga kingitakse sel puhul igale 2021. aastal esimesse klassi läinud lapsele, neid on kokku 14 038, hambahari ja hambapasta koos hambapesupäevikuga ning Eesti Punase Risti plaaster ja lõvihelkur.
„Kingituse eesmärk on teadvustada, et terved hambad tagavad lisaks kaunile naeratusele ka hea tervise. Helkur toetab pimedal ajal turvaliselt koju jõudmist,“ ütles Anija Lions klubi president Enn Pung.
Hambapesupäevikusse saab laps nelja nädala jooksul kirja panna kõik hambapesukorrad. Päevikus on ka viis reeglit, et hambad püsiksid terved, ning lapsevanematele meeldetuletused, kuidas hoida oma laste tervist.
Esimesena viis Enn Pung esmaspäeval koos klubi liikme, Kehra kooli õpetaja Toomas Tannega kingituse Kehra gümnaasiumi 1. klassi õpilastele: „Läksime esimese tunni ajal, kui lapsed hakkasid koroonateste tegema. Panime igaühele pingi peale kotikese. Rääkisime ülemaailmsest organisatsioonist, mille Eesti klubid otsustasid neile teha sellise kingituse, sest suuhügieen on tähtis ja lahke naeratus loeb.“
Anija Lions klubi toimetab kingid 127 õpilaseni. Kehra gümnaasiumis on neid 40, Alavere põhikoolis 7 ja Aegviidu koolis 6. Kuusalu vallas Lions klubi ei ole, kingid viiakse ka seal 1. klassi lastele: Kuusalu keskkooli 38, Kolga kooli 15, Vihasoo lasteaed-algkooli 5, Loksa gümnaasiumisse 16.
„Kolmapäeval lähen Kuusalu kooli, reedel Alaverre. Kolga, Vihasoo ja Loksa koolidesse viib Tiit Trolla. Aegviidu kool on sel nädalal distantsõppel, sinna lähen järgmisel nädalal,“ lausus Enn Pung.
Raasiku Lions klubi viib kingitused 155 lapsele: Aruküla põhikooli 44, Raasiku põhikooli 21, Pikavere mõisakooli 8 ja Aruküla waldorfkooli 7 õpilasele ning Jõelähtme valla Loo kooli 50, Kostivere kooli 19 ja Neeme kooli 6 õpilasele.
„Jõelähtme vallas oma Lions klubi pole. Mina ja meie klubi liige Kerti Pellmas elame nagunii Jõelähtme vallas, seetõttu toimetame kingitused ka sealsetesse koolidesse. Koolidesse, mis on avatud, soovime need viia sel nädalal. Helistame ja teatame oma tulekust igaks juhuks ette,“ lausus Raasiku Lions klubi president Valdur Randmäe.