Anija ametnikud ei otsi ise Kauni Kodu kandidaate

861

Valla heakorrakonkursile  saab kandidaate esitada 18. maini.

Keskkonnaspetsialist Helle Palm ütles, et sel aastal ei otsi vallavalitsus konkursile ise kauneid kodusid, vaid nende esitamist oodatakse elanikelt.

„Kaks ilusat koduaeda on meile juba esitatud – ühe pakkusid omanikud ise, teise kauni koduaia omaniku naaber,“ sõnas ta.

Ettepanekuid saab esitada kirjalikult või elektronposti teel.

Helle Palm kinnitas, et kõigilt nominentidelt küsitakse eelnevalt nõusolekut konkursil osalemise kohta: „Kellegi õue me vägisi ei lähe.“

Eelmisel nädalal moodustas vallavalitsus heakorrakonkursi läbiviimiseks ajutise komisjoni. Komisjoni esimees on Viljo Leis, liikmed Helle Palm, Maarika Kungla ja Varje Miidla.

Komisjon käib 18.-22. maini kõik konkursile esitatud kohad läbi ning teeb seejärel vallavalitsusele ettepaneku, millised neist esitatakse Harjumaa Kauni Kodu konkursile.

„Teemegi oma konkursi tänavu varakult, et jõuaksime parimad esitada maakondlikule konkursile ning tänada võitjaid 13. juunil valla kodukandipäeval,“ selgitas keskkonnaspetsialist.

Valla konkursil hinnatakse eraldi arvestuses eramuid tiheasustuses, maakodusid, korterelamuid ja ühiskondlikke hooneid. Hindamisel arvestatakse heakorda (sealhulgas hoonete, teede ja platsi seisundit, jäätmemajandust ning toorme ja valmistoodangu laondamist), haljastust (territooriumi üldist heakorda, muru ja lilli, puid-põõsaid, hekke ning territooriumiga piirneva ala korrashoidu) ning väikevormide seisundit ja sobivust (piirdeid ja väravaid, välisvalgustust, viitasid-silte, lipuvardaid ja -aluseid).

Konkursi võitjad saavad seinale kinnitamiseks valla heakorrakonkursi võitjamärgi ning 1000 krooni suuruse rahalise preemia, teise ja kolmanda koha omanikud tänukirjad.

Eelmine artikkelSissetung kauplusesse
Järgmine artikkelPikva mõisa omanik on üks muinsuskaitsetalgute algatajaid