Harju Laululapse võidud Kolka, Kuusallu, Kehrasse ja Loksale

4330

Laupäeval, 25. aprillil oli Keilas Harjumaa Laululapse tänavune finaalvõistlus.

Finaali pääses nädal varem toimunud eelvoorudest iga vanuserühma 3-4 tütarlast ja sama palju noormehi – kokku 40 laululast.

 

Lõppvõistlusel hindas noori lauljaid žürii, mille koosseisus olid kauaaegne Estonia solist Katrin Karisma, praegune Estonia teatri laulja Villu Valdmaa, laulu­õpetajad Thea Paluoja, muusikaõpetaja ja barokklaulja Marika Pabbo, Otsa-nimelise muusikakooli õpetaja Merike Toro ning ansambli Noorkuu liige Martti Meumers.

SANDRA-LIIS LIITVEE ja Kolga lasteaia õpetaja ANU RANDMAA.
SANDRA-LIIS LIITVEE ja Kolga lasteaia õpetaja ANU RANDMAA.

Iga finalist oli endale taganud juba vähemalt kolmanda koha, sest eraldi arvestus oli tüdrukutele ja poistele. Lauljad esitasid lõppvõistlusel ühe laulu, saatis ansambel Lehmakommionud.

Nooremate võidud Kolka ja Kehrasse

KEIJO-JOHANN NORDEN Kehrast ja tema õpetaja HELI KARU.

Kõige nooremate, 3-4-aastaste laululaste hulgas saavutas ühe kahest esikohast Anu Randmaa õpilane, 3-aastane Sandra-Liis Liitvee Kolga lasteaiast. Tema esitas laulu „Memme talleke“.

„Nii väikest on veel raske õpetada, eks ta rohkem matkib. Aga Sandra-Liisile meeldib väga publiku ees esineda. Kui ta mõnikord harjutamise ajal väsib, kutsun teisi kuulama – see on talle suur motivaator,“ rääkis Anu Randmaa.

Teise koha sai pisikeste tüdrukute seas 4-aastane Elissa Kaarmann Loksalt lauluga „Galaktika“. Tema õpetaja on Juule Laurend. Kolmas oli 4-aastane Carmen Kaalo Anija vallast lauluga „Sinilill“. Tema laulu­õpetaja on Heli Karu.

5-6-aastastest poistest võitis võistluse 6-aastane Keijo-Johann Norden Kehrast. Võistlustel esitas ta laulu „Kuula ikka väiksemat“.

Keijo-Johann Norden on maakonna lauluvõistlusel osalenud kokku neli korda. Eelmisel aastal saavutas teise koha, 2006. ja

2007. aastal oli 3-4-aastaste võitja.

Õpetaja Heli Karu ütles – kui varem oli Keijo-Johanni suur eeskuju vanem vend Kenneth Norden, siis nüüd soovib ta olla vennast erinev.

„Meil on Keijoga koos väga lõbus harjutada, saab palju nalja. Suur tugi on kodust – mõlemad vennad harjutavad ka kodus laule, õpivad sõnu. Mina arvan, et hea laulja peab kõvasti tööd tegema, et puhtalt laulda, kuid on veel midagi, mida õpetada ei saa. See on miski, mis on hea laulja sees, õpetaja saab seda vaid hoida. Nendel poistel on see miski olemas,“ rääkis ta.

Võidukad noormehed Kuusalus ja Loksal
10-12-aastaste noormeeste seas saavutas esikoha 10-aastane Karl Erik Märtson Kuusalust. Võistlustel esitas ta „Piirivalvuri laulu“. Tema lauluõpetaja on Niina Esko. Maakonna lauluvõistlusel on noormees osalenud mitu aastat, võitis esimest korda.

„Karl on aastaid laulnud. Kuna ta tegeleb ka näitemänguga, on teda laval põnev nii kuulata kui vaadata. Ta on väga arukas, loov ja tähelepanelik poiss, ta oskab analüüsida nagu täiskasvanu, temaga on mõnus ja põnev töötada,“ rääkis Niina Esko.

KARL ERIK MÄRTSON.
KARL ERIK MÄRTSON.

13-15-aastaste noormeeste hulgas oli 13-aastane Kenneth Norden Kehrast lauluga „Päikeseloojangul“ kolmas. Tema õpetaja on Heli Karu. Kenneth Norden osales maakonna võistlusel juba seitsmendat korda, kaks korda on selle ka võitnud – 2005. ja 2007. aastal.

16-18-aastastest noormeestest võitis Juule Laurendi õpilane, 18-

ILJA MASSALOV.

aastane Ilja Massalov Loksalt lauluga „Moondance“. Tema oli ainuke võistleja, kel lubati laulda fonogrammi saatel, kuna ta ei saanud eelnevalt ansambliga proove teha – samal hommikul kirjutas Ilja Massalov lõpukirjandit ning pidi lauluvõistlusele jõudes kohe lavale minema.

Ilja Massalov on maakonna lauluvõistlustel osalenud kuus korda. Võitnud on ta ühel korral ka varem – 2005. aastal 13-15-aastaste noormeeste seas. Eelmisel aastal saavutas Ilja Massalov Harjumaa Laululapsel teise koha.

Õpetaja Juule Laurend ütles, et on noormehele pigem nõuandja ja repertuaari otsija: „Ega ma õpetada teda enam oska, pigem õpin temalt ise. Tehnilistes küsimustes on meid aidanud Lauri Metus.“

Õpetaja sõnul kavatseb tänavu viimast korda maakonna lauluvõistlusel osalenud noormees muusikat ka edasi õppida.


I koht
SANDRA-LIIS LIITVEE ja KARL ERIK MÄRTSON (Kuusalu vald), KEIJO-JOHANN NORDEN (Anija vald), ILJA MASSALOV (Loksa linn).

II koht
ELISSA KAARMANN (Loksa linn).

III koht
CARMEN KAALO ja KENNETH NORDEN (Anija vald).

Eelmine artikkelSissetung kauplusesse
Järgmine artikkelPikva mõisa omanik on üks muinsuskaitsetalgute algatajaid