Allkirjastati metsloomade haigla rajamine Arukülla

634

Möödunud neljapäeval allkirjastatud lepinguga annab AS Elering kinnistu koos hoonega SA ELF käsutusse.

„Oleme just praegu Eleringiga ühistel talgutel ning allkirjastame täna ka lepingu kinnistu üleandmiseks,“ vastas SA Eestimaa Loodusfondi (ELF) veterinaar Madis Leivits Sõnumitooja küsimusele, mis on saanud metsloomade haigla rajamise plaanist Arukülla. Sama päeva pärastlõunaks jõudis nii Postimehe kui Õhtulehe veergudele ja Eesti Rahvusringhäälingu ning Reporteri eetrisse, et Arukülla tuleb metsloomade haigla.
 
„Nüüd, kui leping on allkirjastatud, saame hakata fondidest haigla rajamiseks toetusi taotlema. Loodame ehitusega alustada 2014. aastal ja valmis 2015. aastal,“ lausus Madis Leivits.

Uudis, et ELF tahab ehitada Aruküla külje alla metsloomade haigla, levis selle aasta aprillis. AS Elering oli andnud nõusoleku, et talle kuuluv kinnistu koos alajaamaga antakse ELFI kasutusse pärast seda, kui see on demonteeritud.

Raasiku vallavolikogu keskkonnakomisjon ei olnud haigla rajamisele vastu. Suvel toimus avalik koosolek, kus kohalikele elanikele tutvustati haigla rajamise plaani ja selle üksikasju. Pärast seda jäädi ootama SA ELF ja AS Elering vahelise lepingu sõlmimist.

„Mõni aeg tagasi käisime arhitektidega alajaama üle vaatamas, et oleks selge, kas seda saab kasutada ja milliseid töid seal tegema peab. Päris palju tuleb ümber projekteerida, alajaam ei ole ju soojustatud ega mõeldud elamiseks,“ jutustas Madis Leivits.

Samas olevat ümberehitusvõimalused head, sest välisseinad kannavad hästi. Vaja on hoone soojustada ning paigaldada uus katus, uksed ja aknad ning kommunaalsüsteemid.
 
Praegu asub hoones veel vana alajaam, mis ei ole lõplikult tegutsemist lõpetanud. 2013. aasta lõpuks peaks saama kõik ümberlülitused valmis ja vana jaam demonteeritud. 2014. aasta alguses peaks AS Elering olema valmis kinnistu koos jaamaga lõplikult metsloomade haigla tarbeks kasutusse andma.

Arukülla rajatav metsloomade haigla on ainuke omalaadne Baltimaades. Seal hakatakse ravima vigastada saanud loomi ning andma peavarju orvuks jäänud loomadele.