Algavad Stokkeri meistrivõistlused – traktorimudelite konkurss „Ehita võimas veotraktor!“

2125

Tööriistamüüja Stokker korraldab üle Eesti koolide 5.-9. klasside õpilastele  traktorimudelite valmistamise konkursi „Ehita võimas veotraktor!“. Stokkeri meistrivõistlused peetakse viiendat korda, osavõtjate hulk suureneb kord-korralt.

Peep Pajumäe, Stokkeri turundusjuht selgitab seekordsete meistrivõistluste ideed: „Oleme taas korraldamas võistlusi noortele meistrimeestele. Stokkeri 2010-2011 aasta meistrivõistluste nimi on „Ehita võimas veotraktor!“. Veotraktor, inglise keeles pull tractor, on raskust järele vedav traktor. Ehitada tuleb elektrimootori jõul ratastel liikuv sõiduk, mis veab järel liival libisevat raskust.“

Peep Pajumäe sõnul on erinevus varasematest meistrivõistlustest selles, et žürii arvestab tööde finaali pääsul senisest enam õpilaste töö kvaliteeti. „See kehtib ka koolide kohta: parimatest parimad on need koolid, kust rohkem kvaliteetseid töid finaali pääseb,“ lisab Pajumäe ja ütleb, et Stokker ootab üle Eesti vähemalt 1000 traktorit.

Traktorimootori toitepinge on 6V, mis saadakse 4 AA-tüüpi patareilt. Traktori maksimaalne pikkus on 30 cm. Traktori taga on kinnituskonks, mis peab võimaldama ühendada traktoriga järeleveetavat raskust. Konks on varustatud raskuse kinnitamiseks 5 mm aasaga. Kuni 200 g raskuse annab finaalvõistlustel Stokker. Traktorite ehitamisel võib kasutada standardseid, kaubandusest saada olevaid detaile Veotraktori loomisel võib eeskuju võtta Wikipedias toodud materjalidest http://en.wikipedia.org/wiki/Tractor_pulling

Tööde esitamise tähtaeg on 19. märts 2011 lähimas Stokkeri tööriistakeskuses. Eelvoorud peetakse tööriistakeskustes, finaal 16. aprillil Tartus Maamessil.
Parimatele võistlejatele ja õpetajatele paneb Stokkeri välja hinnalised auhinnad. Kolm kooli, kust kõige rohkem osalejaid finaali pääseb, saavad valida arvestatava summa eest töö- ja tehnoloogiaõpetuse klassi sisustust – tööriistu.

Eelmistele, 2009. aasta Stokkeri Meistrivõistlustele laekus üle 1100 auto. Klassis „Kiire auto“ võistlesid aja peale sõitvad elektrimootoriga mudelid, klassis „Unistuste auto“ said õpilased esitada oma visiooni. 2008. aastal peeti meistrivõistlused nime „Ehita paat!“ all ja veesõidukeid tehti ligi 700. Valmistati elektrimootoriga veealuse või veepealse kruviga veesõidukeid. Eraldi klass oli koopiapaadid, olemasolevate laevade või paatide mootorita mudelid.

2007. aastal oli meistrivõistluste teema „Ehita auto!“, siis ehitati kiiruse peale otse sõitvaid ja raadio teel juhitavaid automudeleid. Töid laekus üle 200.

2006. aastal tegid õpilased deviisi „Ehita parem lohe!“ all ligi 100 tuulelohet.

Stokker on Eesti ja Balti riikide suurim tööriistakeskuste kett, kuhu kuulub üle 20 tööriistakeskuse.

Lisainfo ja reeglid: www.stokker.ee/veotraktor

Eelmine artikkelHäid pühi ja head aasta lõppu!
Järgmine artikkelSwedbank sulgeb 1. aprillist Loksa kontori