Algatusgrupp kavandab Kuusalu valda noortevolikogu

1030

Põhikirja projekt hakkab valmis saama.

Kuusalu Noortekeskuste juhi kt ametis töötanud Priit Parro eestvedamisel hakkasid noored mullu sügisel välja töötama Kuusalu valla noortevolikogu põhikirja. Töögruppi kuulusid Kolga noortekeskuse aktiivsed abilised Roland ja Robert Vilepaju ning Kuusalu keskkooli vilistlane Meeri Meltsa.

Roland Vilepaju: „Noori on Kuusalu vallas palju, kuid pole piisavat väljundit, et saaksime oma mõtteid kuuldavaks teha või neid ellu viia. Kõigepealt hakkasime vaatama, kus Eestis töötavad noortevolikogud. Neid on päris mitmel pool. Meie võtsime enda põhikirja aluseks viie noortevolikogu põhikirjad, uurisime ka Kuusalu valla põhimäärust. Pöördusime vallavolikogu esimehe poole ja küsisime, kas võime noortevolikogu ettevalmistamisega tegeleda. Lubati.“

Eelmise aasta sees sai põhikiri valmis, noored saatsid selle Kuusalu vallavolikogu liikmele Sulev Valdmaale, kes tegi omapoolsed ettepanekud. Nüüd on täpsustused sisse viidud. Lähi­ajal plaanitakse vallajuhtidega taas ühendust võtta, et saaks asjaajamisega edasi minna. Järgmise sammuna peaks vallavoliko­gu kehtestama noortevoliko­gu tegutsemise alused ja valimi­se korra.

Noortevolikogusse plaanitakse 11 liiget, esialgu 6, hilisemate valimistega lisanduksid 5. Valimissüsteem ei ole veel paigas, kuid soov on, et esindajad tuleksid valla kõigist piirkondadest. Oma esindajaid hakkavad valima noored alates 7. klassist kuni 26. eluaastani.

Eelmine artikkelKustutati tahmapõleng
Järgmine artikkelKooliteatrite festivalilt tuli palju auhindu Kolga ja Kehra kooli