Algab süstamatk mööda Kuusalu ja Vihula valla rannaäärt

1329

Start on teisipäeval, 19. juulil kell 14 Valkla rannast, sihtkohta Toolsesse jõutakse 28. juuli pärastlõunal.

Sel nädalal viiakse ellu MTÜ Aita Naabrit projekt aktiivset tegevust hõlmav etapp ehk „Süstaga põhjarannikul 2011“ – kuuepäevane matk mööda rannajoont Valklast kuni Toolseni. Tegu on Kuusalu, Vihula, Kadrina, Tapa ja Ambla valla ning Loksa linna turismiettevõtjatele ja külaseltsidele suunatud koostöökoolitusega, mida rahastatakse Leader-programmist.

Matka aitab läbi viia OÜ Reimann Retked eesotsas Kuusalu volikogu liikme Mart Reimanniga. Kokku aerutatakse süstadel 126 kilomeetrit, iga päev 17-28 kilomeetrit. Ööbitakse rannakülades. Mitmele poole on kohtuma kutsutud kohalikke inimesi, kes tutvustavad piirkonna ajalugu ja vaatamisväärsusi. Randutakse peaaegu kõigis teele jäävates rannakülades.

Teisipäeval külastatakse Tsitre mõisaparki ja ööbitakse Merila turismitalus. Kolmapäeval süüakse lõunat Kolga-Aablas, Jumindal kohtutakse külavanem Karli Lambotiga, õhtul jõutakse Tapurlasse.

Neljapäevane marsruut on Tapurla-Hara sadam-Loksa rand ja lõunasöök-Pärispea-Purekkari-Viinistu-Mohni ning reedel Mohni-Turbuneeme-Tammispea ja lõunasöök- Eru-Kuradisaar-Käsmu.

Laupäeval sõidetakse Käsmust Lobi neemele, sealt Pedassaarele, edasi Verki ja Altjale. Pühapäeval liigutakse Vainupea-Eisma-Toolse.

MTÜ Aita Naabrit ja Kuusalu volikogu liige Enn Kirsman ütles, et aerutada plaanitakse suhteliselt rannaäärt mööda, vastavalt ilmaoludele ja osalejate võimekusele võib programm muutuda. Enamik süstakohtadest on täidetud, matkajad vahetuvad retke jooksul. Vaid paariks päevaks on jäänud üksik vaba koht.

Enn Kirsman peab matka ajal blogi, mida saab jälgida aadressil paadiretk.word­press.com.

Eelmine artikkelTapurlas seminaril räägiti merepäästest
Järgmine artikkelPõleng Arukülas