Algab liikumiskampaania Käi Jala!

1845

15. mail algab Käi Jala! kevadkampaania, mille eesmärk on tõsta inimeste liikumisteadlikkust ning füüsilist aktiivsust oma igapäeva tegevustes.

Liikumisaktiivsus on olnud aastaid Eestis madalseisus, erinevad rahvaspordi üritused pole olukorda parandanud, vajame uusi lähenemisi ning eri osapoolte vahelist reaalset koostööd ütles Käi Jala! algataja Boriss Gubaidulin.

Liikumine  peaks olema inimese igapäevase elu osa – ei tohi muutuda liiga mugavaks. Mõõduka tervisesse panustatud aja näol tehtav investeering toob mitmekordselt tagasi, alustades paremast aeroobsest võimekusest ning lõpetades vaimse tervise tasakaaluga, lausus Eesti Tervise Fondi nõuandva kogu liige professor Margus Viigimaa.

Käi Jala! püüab sotsiaalse algatusega tõhusalt muuta Eesti ühiskonna hoiakuid, kaasates ärisektori professionaalse kompetentsi, avaliku sektori toe ning mõlema rahastuse. Meie jaoks on oluline, et meie organisatsioon aitaks ühiskondlikku probleemi liikumisharjumuse näol uuel ja paremal moel lahendada ning et see oleks tõendatav rääkis Boriss Gubaidulin ning lisas, et tähelepanu tuleb keskendada tervisealase ebavõrdsuse vähendamisele: On vaja tagada, et ellu viidavad tegemised ei süvendaks ebavõrdsust tervisekasvatuses ja kaasaks võimalikult paljusid ühiskonna gruppe.

Boriss Gubaidulini sõnul tuletatakse kampaaniaga inimestele meelde, et tervis ja tervislik heaolu ei ole konstant ning selle nimel on võimalik ise ette võtta samme. Kampaania Käi Jala! Kõnnime elu ilusaks! saab teoks koostöös avaliku- ja ärisektori organisatsioonidega. Infot levitatakse peamistes meediakanalites ning see peaks panema kõiki enda käest küsima, kui vastutustundlik ma enda tervise suhtes olen ja teadlikumalt liikuma suunama, sõnas Boriss Gubaidulin.

Jäta auto parklasse
Liikumise toomiseks massidesse toimus 29.-30. aprillil eksperiment, kus DPD Eesti, kes on ka kampaania ametlik toetaja, kuller püüdis kestvusrekordit peatusteta kõndimises, viies esimese Pärnusse tellitud Käi Jala! stardipaki jalgsi kohale.

Registreerimine Käi Jala! kevadvõistlusele www.kaijala.ee veebikeskkonnas.