Alaveres toimus esimene kaubakohtumine

1071

Teisipäeva, 25. augusti õhtul müüsid kohalikud ja ümbruskonna talunikud Alavere rahvamaja ees oma toodangut.

Alavere piirkonna kaubakohtumise algataja Indrek Matla rääkis – kuna on ettevõtja, tuli tal mõte teha midagi OTT ehk Otse Tootjalt Tarbijale sarnast, kuid tema soov on, et peale talutoodangu hakataks seal müüma ka kohalike inimeste käsitööd.
Ta rõõmustas, et esimene müügipäev läks hästi korda: „Kui eelnevalt oli hirm, et äkki tuleb müüjaid kohale rohkem kui ostjaid, siis hoolimata sellest, et me ei teinud suurt reklaami, oli huvi üllatavalt suur, kaubakohtumisel käis umbes 40-50 inimest. Peamiselt Alavere ümbrusest, kuid oli ka Kehra inimesi. Umbes viiendik olid võõraid.“
Müüjaid oli nii Anija kui Raasiku vallast, kõige kaugemad Kõrgemäe talu omanikud Pikaverest, kes kauplesid suitsulihaga. Müüdi veel nii kartulit kui muid aiasaadusi, aga ka piima ning isegi jaanalinnumune.
„Inimesed olid üllatunud, et neil oli siit võimalus osta maapiima. Kuna müüja oli arvestanud, et ostjad tulevad oma taaraga, otsisime kõikjalt pudeleid kokku,“ rääkis Indrek Matla.
Käsitöömüüjaid esimesel korral ei olnud. Korraldaja sõnas, et kohalik käsitööring on veel suvepuhkusel ning ilmselt hakatakse käsitööga kauplema siis, kui sügisesed aiasaadused on müüdud.
Koos kaubakohtumise teise korraldaja Anna Niliskiga otsustati, et esialgu katsetatakse kaubapäevadega kaks-kolm korda ning kui huvi on ning müüjaid-ostjaid jagub, jätkatakse edaspidi regulaarselt: „Üks on kindel – teine kaubakohtumine on Alaveres 15. septembril.“
Kaubakohtumisteks valiti teisipäevane päev, et see ei kattuks sarnaste müügipäevadega Arukülas ja Kosel. Indrek Matla kinnitas, et igal nädalal ei hakka Alavere kaubakohtumised kindlasti toimuma, kuna piirkond ei ole väga suur. Edaspidi otsustatakse, kas need tulevad üle nädala või üle kahe nädala.
Sel nädalal plaanib Indrek Matla minna Arukülla Raasiku OTTi kaubakohtumisele, et sealt Alavere kaubakohtumiste jaoks õppida. Veel on tal kavas pidada läbirääkimisi, et saada järgmiseks korraks Alaverre müügile Saida Farmi tooteid. Kuna Indrek Matla peab Alaveres kauplust, loodab ta kaubakohtumistega saada ka oma tööstuskaupade poele uusi kliente.

Eelmine artikkelHC Kehrale Tallinn Cupil 3. koht
Järgmine artikkelKuusalu valla fotokonkursile on esitatud kolm pilti