Alavere õpilased saatsid vallavalitusele kirja

2356
Kirja koostasid KAILI MALTS ja EGE MÄTLIK.

Noored soovivad, et Anija vallas oleks õpilasmalev.

Alavere põhikooli õpilased Ege Mätlik ja Kaili Malts  kirjutasid Anija vallavalitsusele kirja, milles avaldasid soovi, et järgmisel aastal tuleks Anija vallas taas kord õpilasmalev. Kirjale andsid allkirja enam kui paarkümmend Alavere kooli õpilast, direktor Renna Reisi ja õpetajad.

Ege Mätlik ja Kaili Malts elavad Pikva külas. Esimene neist läheb sügisel Alavere põhikooli viimasesse klassi, teine kaheksandasse. Kaks aastat tagasi, kui Anija vallas oli suvel viimati õpilasmalev, olid nemad veel liiga noored, et selles kaasa lüüa. Nüüd on vanus sobiv ning soov malevast osa võtta pole kuhugi kadunud. Seetõttu uurisid nad kevadel, kui Pikva-Arava külaselts korraldas külaplatsi koristustalgud, valla sotsiaaltöö spetsialistilt Marianne Leisilt, kas sel aastal tuleb õpilasmalev.

„Tema vastas, et ei tule, kuid andis meile nõu, et võiksime oma sooviga pöörduda vallavalitsuse poole. Siis on lootust, et järgmisel suvel on ehk jälle malev. Koostasime kirja, et noored soovivad suvel töötada. See oleks kokkuvõttes kasulik nii meile kui vallale ning saaksime Kehras päris palju ära teha, näiteks parke koristada või lilli istutada. Kogusime oma koolis kirjale õpilaste ja õpetajate allkirjad. Marianne Leis edastas need vallavanemale,“ rääkisid tüdrukud.

Vallavanem Arvi Karotam ütles, et oli kirja saades rõõmsalt üllatunud: „Maleva mõte on absoluutselt õige. Tore, et leidub aktiivseid noori, kes tahavad tööd teha. Arutasime seda teemat ka vallavalitsuse istungil. Põhiline küsimus on selles, kes oleks malevlastele tööandja.

Varasematel aastatel on maleva korraldanud vallavalitsus üksi, kuid rahalist külge arvestades võiks olla mitu tööandjat ning kaasata tuleks kindlasti kohalikke ettevõtteid. Samuti peaks need asuma malevlaste elukoha lähedal, et tööle minekuks ei oleks vaja tellida transporti. Maleva vajalikkuses ma ei kahtle.“

Eelmine artikkelANDRE SEPA lahkumishüvitisest 5000 eurot Raasiku Lionsitele
Järgmine artikkelIda-Harjust oli peol 807 lauljat-tantsijat