Alavere lasteaia uus direktor on EDA-MAI TAMMISTE

3626
Alavere lasteaia direktor EDA-MAI TAMMISTE ütleb, et ei saanud pärast esimesi tööpäevi und, muudkui mõtles, mida kõike võiks uues kohas teha.

Uus direktor tahab Alavere lasteaias välja vahetada aastakümnete vanused voodid.

5. oktoobrist Alavere lasteaia Mõmmila direktorina töötav Eda-Mai Tammiste ütleb, et esimesel tööpäeval oli küll pisut ehmunud, kuna maja on vana ja vajab remonti, kuid ta on uue töökohaga väga rahul.
„Kui kandideerisin, ma siin ei käinud, sest teadsin – kui valitakse, võtan selle koha igal juhul vastu. Kuigi tööpõld on siin väga lai, meeldivad mulle uued väljakutsed,“ räägib ta.
Ühe esimese tööna tegi uus juht PRIAle taotluse, et Alavere lasteaed liidetaks koolipiima- ja puuvilja programmiga, millest saab toetust lastele piimatoodete ning puu- ja köögivilja ostmiseks. Ta peab seda elementaarseks ning imestab, et Alavere lasteaed polnud sellega seni liitunud.
Alavere lasteaed on valminud 1967. aastal ning kui  rühma ruumides on remonti tehtud, siis Eda-Mai Tammiste oli üllatunud, et üle 40 aasta vanad aknad on vahetamata ning personali tööruumides oleks aeg jäänud justkui seisma. Kõige tähtsamaks peab uus juht siiski laste heaolu ja turvalisust ning on asunud otsima võimalusi, et vahetada rühmades välja aastakümneid vanad voodid.
Eda-Mai Tammiste on 46aastane, tal on viis last ning ta on elanud kogu elu Kose vallas. Pärast Kose keskkooli lõpetamist oli lastega kodus ning 1996. aastal läks Harmi põhikooli käsitööõpetajaks ja raamatukogujuhatajaks. Peagi hakkas ta andma ka kunstitunde, oli õppealajuhataja ja pikapäevarühma õpetaja.  Harmi koolis töötas ta 15 aastat, selle kõrvalt õppis pedagoogikaülikoolis käsitöö- ja kodunduse õpetajaks.
Kui Harmi põhikool muudeti 6klassiliseks, Eda-Mai Tammiste koondati. Aasta sai ta töötada Habaja lasteaia direktorina, siis liideti lasteaed Harmi kooliga ning ta koondati taas. Seejärel töötas Eda-Mai Tammiste aasta Raplamaa Järlepa lasteaia ning pärast seda 2,5 aastat Paide lasteaia direktorina. Ühe aasta juhtis ka Järvamaa Koolieelsete Lasteasutuste Juhtide Ühingut. Kuna kodust nii kaugele tööle sõitmine oli väsitav ja kulukas, soovis leida tööd kodule lähemal.
„Mul oli lihtsalt kahju ajast, mis kulub tööle- ja kojusõiduks“ ütleb ta ja seetõttu läks tänavu jaanuaris tööle personalispetsialistiks Jüri gümnaasiumisse.
„See polnud päris minu töö – istusin tundide kaupa arvuti ees ja tootsin hunnikute viisi pabereid. Kui leidsin ajalehest Alavere lasteaia direktori töökuulutuse, siis teadsin kohe, et kandideerin. Sest Alavere asub minu kodust kümneminutilise autosõidu kaugusel, lasteaia direkori töö on huvitav ning mitmekesine. Saan siin teha erinevaid asju ja sellepärast sobib see töö mulle hästi,“ märgib Eda-Mai Tammiste.
Ta kinnitab, et ei hakka Alaveres midagi muutma muutmise pärast, vaid ikka siis, kui seda on vaja: „Kas muutusi on vaja, ei näe paari päevaga. Füüsilist keskkonda näeb muidugi kohe ja selles osas on siin palju teha. Alati on kõige lihtsam öelda, et ei ole raha. Mina olen seda meelt, et tuleb otsida võimalusi.“

Eelmine artikkelRiik andis Ida-Harju valdadele soovitusi bussipeatuste nimede muutmiseks
Järgmine artikkelLaste turvavarustusest