AIVI HIIBUS Perilast täitis käsitöötoaga oma unistuse

2757

Aasta algusest on Raasiku vallas Arukülas tegutsenud VildiVilla.

„Loodan, et ühel päeval saan pühenduda ainult viltimistöökojale ja kohvikule,“ ütles Arukülas tegutseva VildiVilla perenaine Aivi Hiibus, kes kaks korda nädalas töötab Tallinnas raamatupidajana.

Viltimine on olnud Aivi Hiibuse hobi viis aastat. Esialgu tegeles ta viltimisega kodus ning tegi koolitusi Aruküla perekeskuses. Ajapikku tekkis unistus teha päris oma töötuba, kus oleks võimalus tegutseda endal ja kohalikud käsitöömeistrid saaksid huvilisi õpetada ning tuua müüki oma loomingut.
Aasta alguses avas ta VildiVilla töötoa, kevadel alustas töötoas tegevust ka kohvik.

Perekond Hiibus kolis Perilasse kümne aasta eest. Kaks aastat tagasi hakkas Aivi Hiibus abikaasa Roland Hiibusega otsima Arukülas kohta, kuhu võiks rajada ettevõtte. Nad leidsid raudteejaama juurest hoone, kus kunagi oli asunud pood ja taarapunkt. Hoone oli aastaid seisnud tühjana, aknad vineeriga kinni löödud, puudus vesi ja kanalisatsioon.

„Tundsin, et see maja ootas mind. Asukoht oli väga hea,“ lausus VildiVilla perenaine.

Ehitusega tegelev abikaasa oli hiljaaegu tööst ilma jäänud ja pühendus hoone ülesehitamisele. Maja sai uue hingamise ja peaaegu kõik tööd on oma kätega tehtud.

Talvel hakkasid VildiVillas toimuma erinevad töötoad. Lisaks viltimisele oli seal fimo savi, kudumise ja klaasimaali töötoad ning nukuring, kus valmistati looduslikest materjalidest nukke. Aivi Hiibus loodab, et sügisest saab nukuring suurema hoo sisse. Plaan on teha iga kuu ühel pühapäeval lasteüritus, kus lapsed saaksid koos vanematega meisterdama tulla. Samuti on oodatud müüki kohalike meistrite käsitöö.

Pooldab säästlikku mõtteviisi
Kohviku mõte sündis mõni aeg hiljem kui töötuba.

„Tahtsime inimestele, kes töötuppa koolitustele tulevad, kohvi ja saiakesi pakkuda. Kuna asukoht on hea ja Arukülas muud kohvikut pole, avasime kohviku, kuhu võib tulla igaüks teed jooma ja kooki sööma. Väiksemas koguses saab meilt küpsetisi ka tellida,“ selgitas Aivi Hiibus.

Kohvikus esialgu palju rahvast ei käi.

„See võtab aega. Uudised nii kiiresti ei levi ja paljud ei tea veel, et siin tegutseme,“ rääkis perenaine.

Ta lisas, et juuli alguses toimunud kohvikutepäeval avastas nii mõnigi Aruküla elanik VildiVilla, siis tundus esmakordselt, et see tegutseb nagu päris kohvik. Ta usub, et sügisest hakkab rohkem kliente käima, plaanis on end veidi rohkem reklaamida. Praegu on VildiVilla avatud neljal päeval nädalas.

„Kaks korda nädalas peab palgatööl käima, muidu hakkama ei saaks,“ selgitas perenaine.

Nädal enne kohvikutepäeva korraldas VildiVilla maja ees kirbuturu. Kuna müüjaid jagus, on plaan kirbuturud muuta traditsiooniks. VildiVillal on olemas garaažiruumid, kuhu saab vihmase ilma korral varju minna.

„Mulle endale meeldib taaskasutus ja säästlik mõtteviis,“ rääkis Aivi Hiibus.

Eelmine artikkelVanade veokite kokkutulekul avati Kuusalu vallas Näkiallikal mälestusmärk
Järgmine artikkelNovembris saavad puhta vee Raasiku 400 elanikku