AHRENSI kuju toetuseks koguti septembrikuuga 13 000 eurot

1189

Laurentsiuse Selts pikendas suurannetuste tähtaega 30. novembrini.

MTÜ Laurentsiuse Selts juht Sulev Valdmaa teatas, et 29. augustist kuni 29. septembrini kestnud rahaannetuskampaaniaga kogunes seltsi pangaarvele keelemehe Eduard Ahrensi kuju toetuseks annetusi 13 000 eurot. 1000 eurot või rohkem annetanute nimed kantakse pronksist mälestusmärgile. Esialgu teatas Laurentsiuse Selts, et see nimekiri pannakse lukku mihklipäeval, 29. septembril. Nüüd on selts suurannetuste vastuvõtmise tähtaega lükanud kahe kuu võrra edasi – kuni andresepäeva, 30. novembrini.
Sulev Valdmaa sõnul tingis seda asjaolu, et on neid, kes on palunud arupidamiseks ja otsustamiseks rohkem aega. Raha on vaja selleks, et mälestusmärk valada pronksi. Savist tehtud elusuuruses mälestusmärk valmis tänavu suvel.
Seni on suurannetajate nimekirjas Emakeele Selts, Urmas Laanem, Kait Liinev, Karli Lambot, AS Amalfi, Tallinna Toomkooli SA, Ain Ojala, Sulev Valdmaa, Ants Aaman seenior, Jaan Tõnissoni Instituut, Loksa linn, hiljuti liitusid ka Arnold ja Ingrid Rüütel ning Balti Spoon OÜ. Lisaks on veel üks suurannetuse teinud perekond, kes pole oma nime avalikustamist seni otsustanud.
Laurentsiuse Seltsi kodulehel on kõigi nimed, kes on Eduard Ahrensi mälestusmärgi valmimist toetanud ja oma nime avalikustamist lubanud. Toetajate seas on ka Raasiku vald. Laurentsiuse Selts algatas koostöös Kuusalu vallavalitsusega Ahrensi mälestusmärgi ideekavandite võistluse 2012. aastal, võitsid Kuusalu vallas Tammispeal elavad skulptorid Aivar Simson ja Paul Mänd. Kuju graniitalus valmis augustis 2013. aastal, see on paigaldatud mälestusmärgi asukohta, Kuusalu vana pastoraadi ette.
Kokku läheb mälestusmärk maksma kuni 50 000 eurot, praeguseks on sellest kogutud ligi 35 000 eurot.

Eelmine artikkelKümme selget võitu haldusreformist
Järgmine artikkelRaasiku vald palkab konsultandi