Aegviidus algas liitumise rahvaküsitlus

705

Elanikud vastavad, kas toetavad liitumist Tapa või Anija vallaga või jätkamist Aegviidu vallana.

Vastavalt Aegviidu volikogu 27. juuni istungil ühehäälselt langetatud otsusele korraldatakse vallas 9.-15. juulini rahvaküsitlus, et teada saada, kas vallaelanikud soovivad liitumist Tapa või Anija vallaga või tahavad, et Aegviidu vald jätkaks iseseisvalt.

Oma arvamuse saavad öelda valla elanike registrisse kantud inimesed, kes on vähemalt 16aastased, neid on kokku ligi 700, ning ka Aegviidus asuvate kinnisasjade omanikud, keda on umbes 120.

Aegviidu vald sai 7. juunil liitumisettepaneku Tapa vallalt, 26. juunil jõudis kohale Anija valla ühinemisettepanek.

Aegviidu volikogu arutas ettepanekuid 27. juuni istungil ning otsustas teha vallaelanikele ja kinnisasjade omanikele pöördumise,  kus  teatatakse   kahest  liitumisettepanekust  ning  rahvaküsitlusest.  Pöördumine   saadeti  Aegviidu elanike postkastidesse,  avaldati   valla   kodulehel ja 5. juulil ilmunud vallalehes.

Rahvaküsitluses osaleja saab küsitlussedeli täita Aegviidu raamatukogus, sel juhul on vastus anonüümne ja lastakse valimisurni. Kui täidetakse sedel valla veebilehelt ja saadetakse e-kirjaga, on vastus seotud saatja nimega. Küsitluses osaleja nimi registreeritakse. Kui ta on juhtumisi täitnud sedeli paberkandjal ja saatnud vastuse ka elektrooniliselt, arvestatakse paberil versiooni.

Rahvaküsitluse tulemus võetakse arvesse Aegviidu volikogu järgmisel istungil, 18. juulil, kui hakatakse otsustama, kas ja millise naabervallaga liitumisläbirääkimisi alustada.

Eelmine artikkelRaasiku valla Järsi elanikud kohtusid metsloomade haigla rajajatega
Järgmine artikkelTANEL PAABO võitis Korfu saarel MK etapi karates