Advendiaeg algas küünalde süütamise ja jõulumeisterdamistega

1321

Pühapäeval, 27. novembril tähistati 1. adventi.

ÜLLE TAMM
KÜLLI KOPPELMAA
ERE UIBO

Jõuluküünlad süüdati pidulikult Loksa linnaplatsil, Anija mõisas, Kuusalu kirikaias, Kolga keskel platsil, Arukülas ja Pikaveres. Meisterdamised olid Kuusalu rahvamajas ja Aruküla perekeskuses.
Anija vallas süüdati laupäeva südaööl vastu pühapäeva Kehras Keskuse tänava äärde püstitatud jõulukuuse küünlad. Vallavanem Arvi Karotam kuulutas Anija mõisas välja jõulurahu, järgnes Laura Põldvere ja Raivo Tafenau, Kehra kooli õpilaste ja Anija naisansambli kontsert. Nii Kehras kui Anijal süütas Harju-Jaani kirikuõpetaja Jaan Nuga esimese advendiküünla. Tuledes kuusk särab ka Anija mõisa ees.
Kuusalu vallas on jõuluküünlad taas Kiiu Arenduse eestvedamisel Kiiu mõisa ette seatud kuusel. Pidulik küünalde süütamine oli Kolgas, korraldas Kolga  Arendus. Küünlasäras on ka Kuusalu spordikeskuse juures asuv kuusk ja Kuusalu kirikuaia kuusk, 1. advendi jumalateenistuse viis Kuusalus läbi Peeter Paenurm. Kuusalu rahvamajas laupäeval toimunud traditsioonilisel „Jõulu­ootuse” perepäeval oli osalenuid üle 230. Käis noori peresid ja vanavanemaid lapselastega. Korraldas Tormise-selts, abis olid noortekeskuse päkapikud. Olid meisterdamise töötoad, heategevuskohvikut pidasid Kuusalu kooli rahvatantsijad.
Raasiku vallas on jõuluehteis rahvamaja tagune kuusk. Pakuti glögi ja piparkooke, tervitussõnad laususid Harju-Jaani koguduse õpetaja Jaan Nuga ja vallavanem Raivo Uukkivi. Esinesid Lapulised. Arukülas perekeskuses olid 27. detsembril jõuluootuse töötoad. Pikaveres süüdati küünlad mõisapargi kuusel, esines Patika külakoor ja oli jõuluturg.

Eelmine artikkelKehra kergliiklustee on ametlikult avatud
Järgmine artikkelKOPi toetused Anija, Aegviidu, Kuusalu ja Raasiku valda