Abipolitseinikud tabasid Raasikul poevargad

1091

Üle-eelmise reede õhtul võtsid abipolitseinikud VALDUR PEEGEL ja SERGEI DÕMŠA Raasikul kinni narkomaanidest vargad.

„Olime sel päeval reidil. Raasikul oli vaikne ja hakkasime sõitma Aruküla poole. Raasiku postkontori juures oli üks auto risti teel. Pidasime kinni, uurisime, milles asi. Üks poiss teatas, et asulas liiguvad ringi vene pätid, nemad jälitavad neid,“ jutustas Valdur Peegel.

Koos saadi jälile kahele 20-ndates aastates noormehele. Üks neist pääses jooksu, teise pidasid abipolitseinikud kohalike noormeeste abiga kinni. Kuna tegemist oli ilmselt rongiga pealinnast tulnud pikanäpumeestega, oletati, et põgenenu võis joosta raudteejaama poole. Jaama juurest veetorni tagant saadigi kahtlustatav kätte. Kui temalt küsiti, kus on varastatud kaup, viitas ta põõsa alla. Sealt leidsid kohalikud korravalvurid kaks suurt viinapudelit.

Abipolitseinikud andsid juhtunust teada politseile ning läksid koos kahtlusalustega HTÜ Raasiku kauplusesse.

„Poejuhataja ei teadnud vargusest midagi. Vaatasime arvutisse salvestatud videod, kuid sellelt oli vargus halvasti näha. Juhataja läks leti juurde ja kontrollis laoseisu – selgus, et puudu oli viis viinapudelit. Ilmselt jõudsid vargad kaks korda käia ja osa pudeleid mujale peita,“ rääkis Valdur Peegel.

Vargad anti üle politseile. Selgus, et tegemist on narkomaanidega, kaks süstalt oli neil kaasas, kolmanda leidis valla korrakaitsejuht päev hiljem oma autost, millega vargad jaamast kauplusesse sõidutati. Üks meestest oli ka tagaotsitav.

„Suur tänu nendele Raasiku noormeestele, kellele tundusid need võõrad mehed kahtlased ning hakkasid neid jälgima,“ lausus Valdur Peegel.

Eelmine artikkelVargus Kuusalu vallas
Järgmine artikkelKolga kool saab Avatud Eesti Fondi auhinna