AARNE IDAVAIN on aasta spordisõbralikum õpetaja

1946
Aarne Idavain reedel, 3. oktoobril kooli sildi juures. AARNE IDAVAIN pälvis ka 2010. aastal Harjumaa aasta õpetaja tiitli.

Eesti Koolispordi Liit kuulutas Loksa gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja AARNE IDAVAINU kõige spordisõbralikumaks.

Reedel tähistati Loksa gümnaasiumis õpetajate päeva. Nagu ikka, andsid sel päeval tunde 12. klassi õpilased. Hommikul pidi toimuma õpetajate päeva puhul aktus. Abituriendid teadsid, aga pidid hoidma saladuses, et sinna tulevad Eesti Koolispordi Liidu esindajad ja ETV sporditoimetuse võtte­grupp, et kajastada Aktuaalses Kaameras, kuidas Aarne Idavainule antakse üle aasta spordisõbralikuma õpetaja tunnistus ja 1000 euro suurune stipendium.
Direktor Õnnela Tedrekin jutustas, et saladuse pidamine oli koolispordi liidu nõue. Aarne Idavainule sai vaid öeldud, et kindlasti olgu hommikul kohal ja ärgu tulgu spordidressides.
Aarne Idavain rääkis, et ta tõepoolest ei aimanud, mis aktusel juhtuma hakkab. Alles siis, kui nägi, et saali sisenes koolispordi liidu peasekretär Madis Pettai, sai aru, mis on tulekul.
Selline tunnustus oli tõeline üllatus, kinnitas aasta spordisõbralikum õpetaja, kelle kodu on Kuusalu vallas Kolgakülas.
Madis Pettai: „Oli näha, et Aarne Idavainu Loksa koolis tõeliselt armastatakse, saal seisis püsti, oli siiras ja soe aplaus.“
Koolispordi liidu pressiteates on öeldud, et enam kui kahekümne aastaga on Aarne Idavain kasvatanud sadu noori spordiga sinasõbraks: „Tema juhtimisel toimunud erinevate spordialade treeningtunnid. Spordiringide lastega võetakse osa võistlustest nii vallas, maakonnas kui vabariigis. Aarne Idavainu eestvedamisel on Loksa kooli õpilased leidnud aega ja tahtmist osaleda ka vallas toimunud niinimetatud mitteformaalsete spordialadega võistlustel, nagu on Kuusalu külade kümnevõistlus, mis toimus sel aastal 5. korda. Aastaid on Loksa gümnaasium osalenud ja võitnud tema juhtimisel mitmel korral Eesti Koolispordi Liidu spordimälumängu Bumerang. Aarne Idavainust on saanud Loksa kooli spordihing ja tugi.“
Nominente oli kokku 14. Aarne Idavainu kandidatuuri esitas Harjumaa Spordiliit koostöös Harju kehalise kasvatuse õpetajate ühendusega, kellele omakorda tegi ettepaneku Loksa kooli endine kehalise kasvatuse õpetaja, praegu Kiiu lasteaias  töötav Pille Plakk.
„Põhipõhjus, miks Aarne esitasin, on selles, et ta on inimene, kes suudab panna õpilased sportima ja seda ka väljaspool koolitunde ning mitte vaid eesmärgistatud sportimiseks. Ta leiab aega ka ise osaleda ega pea ühtegi spordiala teistest kehvemaks. Nägin, kuidas ta töötas Loksa koolis ning ka sel suvel, kui tema õpilased osalesid mitmes külavõistkonnas. Samas ei olnud osalemas Kuusalu kooli õpetajaid ega õpilasi. Ta võistles koos oma õpilastega ka Kuusalu valla külade jalgpalliturniiril. Hindan seda, et ta ei pea tähtsaks ainult koolispordi võistlusi, vaid ka kõiki muid sportlikke üritusi,“ ütles Pille Plakk Sõnumitoojale.
Aarne Idavain: „Kambavaim on tähtis. Oluline on, et noored saavad koos sporti teha, mitte see, kas tuleb meistritiitel või ei tule. Kutsun noori pärast tunde võimlasse ja staadionile, et koos harjutada. Tundub, et huvi on, võimla saal on rahvast täis. Huvi näitab ka see, et pühapäeva õhtuti tullakse mitmelt poolt Kolgakülla jalgpalli mängima.“
Eesti Koolispordi Liidu presidendi Lauri Luige sõnul on auhinna eesmärk tunnustada ja motiveerida õpetajaid, kes on südameasjaks võtnud spordi- ja liikumisharrastuse propageerimise koolides: „Soovime eeskujuks tuua spordiõpetaja, kes oskab ja tahab teha nii kehalise kasvatuse aine kui ka spordivõistlused võrdselt huvitavaks kõikide õpilaste jaoks. Kehalise kasvatuse, liikumise ja tervislike eluviiside olulisust noore inimese elus ei ole võimalik alatähtsustada. Eesti Koolispordi Liidu ja meie partnerite ülesanne on juhtida  noorte  tähelepanu  kartuli­krõpsudelt, energiajoogilt ja üleliigselt arvutis istumiselt sportlikele ja tervislikele tegevustele. Aasta Spordisõbralikuma Õpetaja auhind on tunnustus töö eest mitte vaid tunnis, aga ka oskuste ja pühendumuse  eest  koolinoorte  kaasamises õppekavavälisesse sporditegevusse nii võistlustel kui ka erinevate liikumisprojektide näol.“