Raasiku spordihoone ehitus algas suure augu kaevamisega

2365
Uuest õppeaastast saavad õpilased ja alevikurahvas sportida aula asemel spetsiaalses spordisaalis. Väiksema saali, riie­tus­ruumide ja jõusaali vaheseinad keldrikorrusel juba kerkivad.

Spordihoone peaks valmima uue õppeaasta alguseks.

Raasiku spordihoone ehitus on alanud. Meierei tänava ääres koolimaja kõrval, kus varem olid garaažid ja parkla, on nüüd umbes 5 meetri sügavune auk. Keldrikorrusele tulevate ruumide esimesed vaheseinad on paigas, ehitusobjekt on piiratud aiaga.

Keldrikorrusele on planeeritud riietus- ja pesuruumid, jõusaal ning saal grupitreeninguteks. Esimesele korrusele tuleb avar spordisaal, kus saab mängida jalgpalli, käsipalli, korvpalli ning teisi pallimänge ning lisaks on arvestatud ruumiga kokkupandavate tribüünide tarbeks. Kooli ja spordihoone vahele on planeeritud fuajee, ruumid õpetajatele ning spordivahendite hoidmiseks.

Spordihoone ehitus on teine etapp Raasiku kooli juurdeehitusest. Esimene etapp raamatukogu ja lisaklassiruumidega sai valmis möödunud aasta sügisel ning koolimajas tehti kapitaalremont. Etappide järjekorra otsustas vallavolikogu – kuigi spordihoonet on Raasikule kaua oodatud, kehalise kasvatuse tunnid ning trennid on toimunud aulas, pigistas ka koolimaja ruumipuudus, mistõttu löödi esimesena kopp maasse lisaklassiruumide rajamiseks.

Nii esimese kui teise etapi ehitushanke võitis Nordlin Ehitus OÜ. Spordihoone ehituslepingu allkirjastasid vallavalitsus ja Nordlin Ehitus OÜ möödunud aasta 27. oktoobril, novembris algasid ettevalmistused ehitusplatsil, toimusid töökoosolekud, paigaldati soojakud. Ehitusele ette jäänud vanad kuurid tuli teisaldada.

Ehitus läheb maksma 2,34 miljonit eurot, mis on rohkem, kui vallavalitsus esialgu planeeris. Plaanis on võtta laenu, et hakata tegema ka Aruküla põhikooli juurdeehitust ja ümber ehitada staadion.

Ehitusele teeb omanikujärelevalvet P.P. Ehi­tus­järe­le­val­ve OÜ.

Spordihoone plaanitakse teha renoveeritud koolimajaga harmoneeruv. Eskiisi vaade Meierei tänava poolt.
Spordihoone plaanitakse teha renoveeritud koolimajaga harmoneeruv. Eskiisi vaade Meierei tänava poolt.
Eelmine artikkelHevi­bänd He­rald kut­sus uu­de muu­si­ka­vi­deos­se jüng­reid ka Aru­kü­last
Järgmine artikkelKIK toe­tab Aru­kü­la ka­na­li­see­ri­mist