Kuu­sa­lu kesk­koo­li uus möö­bel mak­sab kok­ku üle 700 000 eu­ro

83
Kuusalu keskkool

Kuu­sa­lu val­la­va­lit­sus kor­ral­das han­ked Kuu­sa­lu kesk­koo­li ehi­tata­vas­se li­gi­nul­l­ener­gia­hoo­nes­se ja re­konst­ruee­ri­ta­vas­se koo­lio­sas­se mööb­li tel­li­mi­seks. Han­ge­te tu­le­mu­se­na lä­heb möö­bel maks­ma kok­ku 714 451,53 eu­rot koos käi­be­mak­su­ga.

Li­gi­nul­le­ner­gia­hoo­ne mööb­li han­kes­se saa­di kolm pak­ku­must. Sood­sa­mat hin­da soo­vib Kit­man Thu­le­ma AS – il­ma käi­be­mak­su­ta 365 905 eu­rot, koos 24prot­sen­di­li­se käi­be­mak­su­ga 453 722,20 eu­rot.

Re­konst­ruee­ri­ta­va koo­li­osa mööb­li han­kes­se esi­ta­ti kaks pak­ku­must, sood­sa­mat hin­da kü­sib mööb­li eest Is­ku Bal­tics OÜ – il­ma käi­be­mak­su­ta 210 265,75 eu­rot, koos 24prot­sen­di­li­se käi­be­mak­su­ga 260 729,53 eu­rot.

Kuu­sa­lu val­la hal­duss­pet­sia­list Kair Tam­mel üt­les, et mõ­le­malt fir­malt tel­li­tak­se nii val­mis­mööb­lit kui ka eri­tel­li­mu­sel teh­ta­vat vas­ta­valt ar­hi­tek­ti­de ka­van­da­tu­le: klas­si­de, ad­mi­nist­ra­tiiv­ruu­mi­de, raa­ma­tu­ko­gu ja lao möö­bel ning peh­me möö­bel ko­ri­do­ri­des­se ja puh­ke­nur­ka­des­se.

Mööb­li eel­da­ta­vaks mak­su­mu­seks oli pla­nee­ri­tud 350 000 eu­rot, kuid hind ku­ju­nes li­gi kaks kor­da kal­li­maks. Mõ­le­mas han­kes oli ühe tin­gi­mu­se­na kir­jas, et mööb­li üleand­mi­se täh­tae­ga täp­sus­ta­tak­se vas­ta­valt ehi­tu­sob­jek­ti­de val­mi­du­se­le – sel­leks, et möö­bel jõuaks ko­ha­le fir­ma­delt ajaks, kui ehi­ta­ja an­nab val­la­va­lit­su­se­le val­mis ob­jek­tid üle ning ha­ka­tak­se ruu­me si­sus­ta­ma.

Hal­duss­pet­sia­lis­ti sõ­nul on loo­tus, et ehi­ta­ja Tes­ron Ehi­tus OÜ an­nab li­gi­nul­le­ner­gia­hoo­ne val­la­le üle sep­temb­ri al­gu­ses ja re­konst­ruee­ri­ta­va osa sep­temb­ri lõ­pus.
Kuu­sa­lu val­la­va­nem Ter­je Kraan­velt sõ­nas, ku­na uue koo­li­mööb­li mak­su­mus ku­ju­nes ka­van­da­tus kal­li­maks, esi­tab val­la­va­lit­sus val­la­vo­li­ko­gu­le taot­lu­se võt­ta täien­da­valt lae­nu 300 000 eu­rot.

Eelmine artikkelRaa­si­ku kes­ka­su­la män­gu­väl­jak saab täien­dust
Järgmine artikkelKüü­di­ta­mi­se mä­les­tus­päe­val lei­na­lin­did taas raud­tee­jaa­ma­des