Volikogu andis Kehra jaamahoone rekonstrueerimisele 181 000 euro suuruse garantii

1458

Anija vallavolikogu nõustus garanteerima MTÜ Kehra Raudteejaam Leader-programmi esitatud projekti 69,45protsendilise omaosaluse.

Vallavanem Arvi Karotam rääkis, et MTÜ Kehra Raudteejaam esitas jaamahoone kordategemiseks rahataotluse Leader-programmi, kust on võimalik maksimaalselt saada 80 000 eurot toetust, kuid esialgse hinnapakkumise järgi lähevad ehitustööd maksma 260 000 eurot.
„On oluline, et volikogu annaks nõusoleku kaasrahastamiseks, vastasel juhul ei pruugi Leader-projekt õnnestuda,“ sõnas vallavanem.
Volikogu liige Andrus Nilisk arvas, et pärast rekonstrueerimist saab jaamahoonest valla allasutus ning kahtles, kas vald jaksab seda üleval pidada: „Kui garanteerime 180 000eurose omaosaluse, kas meil jääb ka muudele objektidele raha, või ongi ainult Anija mõis, Kehra raudteejaam, veel midagi ja kõik?“
Ka Aare Nurm küsis, mida tähendab nii suure omaosaluse garanteerimine teiste investeeringuid ootavate objektide jaoks.
Arvi Karotam vastas, et kõik tänavused hanked on olnud kavandatust odavamad ning oletas, et ka jaamahoone rekonstrueerimine tuleb 260 000 eurost soodsam: „On otsustamise koht, kas teha see valmis või mitte.“
Urmo Sitsi soovis teada, kas oleks võimalik garanteerida vaid kohustuslik omaosalus, mis tavaliselt on 10-20 protsenti: „Kui teeme pretsedendi, et anname omaosaluseks 70 protsenti, on ka teistel MTÜdel alus tulla meilt küsima projektidele sama suurt omaosalust.“
Volikogu otsustas 5 poolthäälega perioodil 2016-2017 garanteerida Leader-programmi esitatud Kehra jaamahoone rekonstrueerimise II etappi ning Kehra ühistranspordi teeninduskeskuse ja Vabadussõja murdelahingute muuseumi rajamise omafinantseeringut, mis on 69,45 protsenti projekti maksumusest, kuid mitte rohkem kui 181 808 eurot. Vastu polnud keegi, 6 liiget jäid erapooletuks.
Kehra vanasse jaamahoonesse on pärast rekonstrueerimist kavas luua Vabadussõja murdelahingute muuseum, ühistranspordi ooteruum koos kohvikuga, interneti- ja  infopunkt, kooskäimiskoht kodanikeühendustele ja avalik WC.

Eelmine artikkelTaotlused Kuusalu valla projektitoetustele
Järgmine artikkelSõnumitooja 25. mai lehes