Vihm on seganud vallateede hööveldamist

1326

Vallamajades tõdetakse, et auklike teede pärast pahandajaid on päris palju.

ÜLLE TAMM
KÜLLI KOPPELMAA

Tänavune suvi oli vihmane ning kavandatud hooldustööd kohalikel teedel on seetõttu jäänud tegemata või tehtud vähem, kui on vajadus.
Anija, Kuusalu ja Raasiku vallavalitsused on saanud kohalikelt elanikelt arvukalt kirju ja telefonikõnesid, antakse teada, kus kruusatee on muutunud raskesti läbitavaks ja palutakse korda teha.
Vastused on olnud sarnased – vihmailmad ei ole võimaldanud töid teha plaanitud mahus, kui teed tahenevad, minnakse hööveldama esimesel võimalusel.
Anija vallavalitsus sõlmis kevade teehoolduseks 3aastase lepingu ASiga Järva Teed. Kuigi vihm on sel aastal kruusateede hööveldamist palju takistanud, on valla majandusspetsialisti Margus Moloki kinnitusel vähemalt korra saadud siiski kõiki teid hööveldada ning halvemas olukorras teid suve jooksul ka mitu korda. Ühe korra hööveldatakse kõik valla teed kindlasti veel.
Kõige halvemas olukorras on tema sõnul pindamata jäänud osa Raudoja-Kosu teest – umbes 1,5 kilomeetri pikkune lõik Niidipõllu ristmikust Kosu poole, teine on Pikva-Pikaveski tee.
Viimati käis teehöövel kõige kehvemas olukorras teedel paar nädalat tagasi.
„Kui on paduvihmad, on sellest vähe abi – nädal pärast suurt sadu võib tee olla jälle sama hull kui enne,” tõdes Margus Molok.
Kuusalu abivallavanema kt ja majandusspetsialist Madis Praks ütles, et kruusateede hooldamise lepingud on sõlmitud nelja firmaga – Kuusalust lõunapoole jäävate vallateede osas OÜga Üle, Saunja-Valkla piirkonnas OÜga Kuusalu Veod, poolsaartel ja Kolga piirkonnas OÜga Veleston, Parksi-Valgejõe kandis FIEga Teet Veerla.
Madis Praks: „Palju on kurdetud, et Saunja tee on auklik, samuti Uuri tee, Juminda tee, Uudismaa tee Loksa külje all ning Rehatse-Haavakannu. Esmaspäeval saime teate polügooni lähedal elavalt perelt, et Kemba külas on tee hullus seisus. Kõigi teehooldajatega on kokku lepitud, et jälgivad ilmastikuolusid ja teede olukorda, kui pinnas on sobilik, siis minnakse hööveldama.”
Raasiku vallas hooldab teesid OÜ Tee ja Tee. Valla haldusosakonna juhataja Ando Liiv rääkis, et teede hööveldamine on käimas: „Hööveldatud on vastavalt vajadusele ning töid tehakse ka käesoleva nädala jooksul. Vihm on tekitanud suuri probleeme, kuna saju ajal ning pärast tekivad löökaugud. Praegu on teehooldaja nende likvideerimisega kenasti hakkama saanud, aga väiksemaid muresid jätkub sellest hoolimata piisavalt.”