Veljo Tormise Kultuuriselts sai Eesti kooriühingu aastapreemia

3337
Tunnustust Kuusalu valda: KADRI VOORAND, noore helilooja preemia nominent; OLEV OJA ja ULVI RAND Tormise-seltsist; noore orkestrijuhi preemia nominent, Kuusalu naiskoori Kadri dirigent EDMAR TUUL ja TAAVI ESKO, kes sai diplomi Kolga- Kuusalu kammerkoori võidu eest Tuljaku konkursil.

Kuusalu vallas tegutsevat Tormise-seltsi pärjati kooriühingu koostööpreemia 2015 tiitliga.

Tormise-seltsi tegevjuht Ulvi Rand käis laupäeval, 23. detsembril Eesti kooriühingu auhinnagalal vastu võtmas kooriühingu koostööpreemia tiitlit. Ta sõnas, et preemia oli väga meeldiv üllatus ning ilmselt sai määravaks Kuusalu ja Jõelähtme valla laulu- ja tantsupeo „Regilaul ja karuäke” korraldamine.
Tormise-seltsi esitas nominendiks Koorijuhtide ja Muusikaõpetajate Harjumaa Ühendus, kes tõi välja seltsi 2015. aasta suurimad saavutused – 30. mail Kuusalu staadionil „Regilaul ja karuäke”. Juunis toimus koos Vihasoo külaseltsi ja Lahemaa rahwamuusikutega kihelkonnamäng Vihasoo külas, 3 päeva kestnud lauritsapidustused, kus oli vene rahvalaulude ja romansside kontsert augustis. Veljo Tormise sünnipäeva tähistas selts 8. augustil kammerkoori Collegium Musicale kontserdiga, mis toimus koostöös Eesti Kontserdi, Eesti Kultuurkapitaliga ja Kuusalu vallaga.
Suve lõpus mängiti Viinistu kunstimuuseumi katlamajas Tormise-seltsi tellitud uudisteost, muusikalist suurvormi „Lauritsa lubadus”.
7. novembril tähistas Kuusalu pasunakoor 145. sünnipäeva, mida   aitas   korraldada   Tormise-selts.
Ulvi Rand lausus, et  preemia on kõigi tublide abiliste oma, sest üksi ei tee midagi ära: „Tore, et meid on märgatud. Igasugune tunnustus innustab tegema ka edaspidi suuri ja ilusaid üritusi. Kõik koorilauljad, rahvatantsijad, pillimängijad, juhendajad, kes aitasid regilaulu  ja  karuäket  vedada,  rahvakultuuri-   ja   koduloohoidjad   ja     -edendajad ning Kuusalu ja Jõelähtme vallavalitsus on selle  preemia auga välja teeninud.”
Ta sõnas, et möödunud aasta oli tõepoolest kibekiire ning tegus ja 2016 peaks tulema akude laadimise aeg: „2017. täitub Tormise-seltsil 20 aastat ning Eesti Vabariigil 100. Selle puhul oleks tore korraldada midagi meeldejäävat ja hingeminevat.”
Tormise-seltsiga seonduvad ettevõtmised ja juhendajad-kollektiivid on olnud kooriühingu aastapreemiate nominendid ka varem.

Eelmine artikkelAegviidu tegi ühinemisläbirääkimiste ettepaneku Anija vallale, Loksa linn Kuusalu, Vihula, Kadrina, Haljala vallale
Järgmine artikkelMAIRE TINALE Anija valla teenetemärk