Valmis Põhja-Eesti kohaliku toidu koduleht

894

Alates 1. aprillist on internetis üleval Põhja-Eesti toiduvõrgustiku koduleht aadressil kohaliktoit.arenduskoda.ee.

MTÜ Arenduskoda Leader-piirkonna toiduprojekti raames on nüüd valminud Põhja-Eesti toiduvõrgustiku koduleht „Põhja-Eesti kohalik toit“. Kõik Kuusalu, Vihula, Tapa, Kadrina ja Ambla valla ning Loksa linna toidutootjad ja toitlustajad saavad end seal tasuta reklaamida. Igale ettevõtjale antakse kood, mille abil on võimalik täiendada oma andmeid, lisada teateid ja pilte. Administraator juhendab, kuidas seda teha. Koostamisel on kodulehele ka kaart talude-ettevõtete asukohtadega.

Praeguseks on Kuusalu vallast kodulehel tootjatena esindatud Vana-Sirge Küülik OÜ Kalme külast, Mölleri talu Leesilt, mesindustalu Mageda VL OÜ Kolgast, Kai Valdmanni Kodused Leivad Kupu külast, lambakasvatustalu Kadakamäe OÜ Uuri külast ja Jõekääru talu Sõitmelt.

Toitlustajatest reklaamivad end kodulehel Kuusalu vallast Kolga-Aablast Jaaniranna talu, kus asub kodurestoran MerMer, ning Loksalt Kuivoja puhkekeskus.

Arenduskoja toiduprojekti juht Eha Paas: „Selleks, et koduleht leiaks tõelist kasutust ja info me tegijatest leviks, tuleb kõigepealt ise seda kasutada ning saata oma tutvusringkonnale link me lehele.“

Kodulehe kasutamisest räägitakse tootjatele toiduprojekti lõpuseminaril 3. mail Jänedal.

Eha Paas lisas, et käsil on Arenduskoja toidutootjate teatmiku täiendustrüki ettevalmistus, praegu on võimalik lisada sinna uusi tegijaid.

Toiduprojekti „Väärtusta kohalikku“ rahastatakse MTÜ Arenduskoda kaudu Euroopa Liidu Leader-programmist.

Eelmine artikkelTahmapõleng Perila külas
Järgmine artikkelKolka plaanitavasse Tasakaalukodusse ehitatakse põhuga soojustatud ridamajad