Vallakodaniku kampaania ajal registreeriti Anija valda 26 inimest

1397

Möödunud reedel loositi kampaaniaperioodil Anija valla elanikuks registreerunute vahel välja kaks perekruiisi.

Valla uute elanike kampaania kestis 1. novembrist 15. detsembrini. Sõnumitooja ja sotsiaalmeedia kaudu kutsuti üles registreerima end Anija valla kodanikeks. Novembri kolmel laupäeval oli Kehra keskväljakul kampaaniatelk – vallaametnikud ja abilised jagasid flaiereid ning infot, miks tuleks end koduvalda sisse kirjutada ning kuidas seda teha. Kohapeal oli võimalik kontrollida, kas ta on rahvastikuregistri andmetel Anija valla elanik või mitte.
Kampaaniaperioodil kirjutati Anija valda sisse 26 inimest, neist 3 olid lapsed.
„Eesmärk oli saada 50 uut kodanikku,“ sõnas vallasekretär Heldi Laks.
Eelmisel aastal registreeris end kampaaniaperioodil Anija valla elanikuks 39 inimest.
„Praegu ei tea veel, kui palju mõjutavad meile sisse kirjutanud inimesed valla rahalist seisu, see selgub uuel aastal. Tulubaasile tuleb kasuks, kui nende seas on suurem osa töötavaid inimesi,“ märkis vallasekretär.
Kampaaniaperioodil Anija valda registreerinud inimeste vahel lubati välja loosida kaks perekruiisi neljale, üks Rootsi, teine Soome. Möödunud reedel tõmbas fortuuna, vallavolikogu esimees Jaanus Kalev Rootsi-reisi võitjaks Henri Eelis Wladimir Köttö, kes kirjutas end Linnakse külla, ning Soome-reisi võitis Maimu Soop, kes on sisse kirjutatud Alaverre. Vallasekretär oletas, et neist esimene ei olnud sisseregistreerimise ajal kampaaniast teadlik, kuna aktiivselt hakati seda reklaamima novembri keskpaigast. Ka Maimu Soop oli võidust kuuldes üllatunud.
Laevareiside mõlemad võitjad kutsutakse uue aasta alguses vallamajja, et neile kingid pidulikult üle anda.
Kõik kampaaniaperioodil Anija valla elanike registrisse kirjutatud inimesed saavad kingikoti, milles oli kohalike ettevõtete toodangut: sinki, küpsiseid, mett, salvrätikuid.
Eelmisel aastal vähenes Anija valla elanike arvi 71 inimese võrra. Käesoleva aasta algul avaldas vallavanem Arvi Karotam lootust, et sel aastal pöörab vallaelanike arv tõusuteele. Finantsjuht Maarja Sikut ütles vallavolikogu istungil, et tõenäoliselt jääb ka sel aastal vallaelanikke umbes 40 inimese võrra vähemaks.

Eelmine artikkelRaasiku aleviku kaugküttevõrk pole jätkusuutlik
Järgmine artikkelKehra A-klassi käsipallipoisid said karikavõistlustel hõbemedali