Valla uue allasutusena loodi Anija valla noortekeskus

1359

Anija vallavolikogu otsustas alates 1. jaanuarist moodustada eraldi allasutusena Anija valla noortekeskuse.

Anija vallas on kaks noortekeskust – Kehras ja Alaveres. Praegu tegutsevad Kehra sotsiaalkeskuse alluvuses, tulevast aastast on Anija valla noortekeskus eraldi allasutus, mille koosseisus on Kehra ja Alavere noortekeskused. Loodava noortekeskuse ülesanne on korraldada noorsootööd Anija vallas ehk pakkuda 7-26aastastele noortele vaba aja sisustamise võimalusi.
Abivallavanem Marge Raja rääkis Sõnumitoojale, et tema teada ei tööta Eestis ükski noortekeskus sotsiaalkeskuse või kooli alluvuses, enamasti on eraldiseisvad asutused. Anija valla noortekeskuste lahutamine sotsiaalkeskusest on olnud ammune kava.
„Nüüd sai see plaan küpseks, kuna sotsiaalkeskus on saanud tööd juurde – 1. septembrist on sotsiaalkeskuse hallata ka Kehra sotsiaalmaja,“ märkis ta.
Marge Raja lisas, et riik on teinud omavalitsustele ülesandeks pakkuda kümmet sotsiaalteenust. Kui soovitakse neid järjest arendada ja anda see töö sotsiaalkeskuse pädevusse, pole mõistlik nõuda sotsiaalkeskuselt ka noorsootööga tegelemist: „Ka noortekeskust ja kogu noortevaldkonnaga tegelemist on võimalik paremini juhtida, kui palkame noortekeskusele erialase kõrgharidusega juhataja.“
Valla noortekeskuse juhataja leidmiseks on kavas sel nädalal kuulutada välja konkurss. Kehra ja Alavere noortekeskustes töötavatele noortejuhtidele tehakse ettepanek tööd jätkata uue allasutuse koosseisus.
Volikogu istungil küsis esimees Jaanus Kalev, mis muutub valla noorte jaoks uue asutuse loomisega paremaks.
„Praegu töötab noortekeskustes kolm noortejuhti, kes kõik õpivad seda ametit. See tähendab, et nad on vähemalt viiel korral aastas nädalastel õppesessioonidel,“ lausus abivallavanem.
Ta lisas, et iseseisva keskuse moodustamine ja sellele juhataja palkamine loob eeldused noorsootöö paremaks korraldamiseks, noori kaasatakse rohkem ning nende tegevus muutub mitmekesisemaks.

Eelmine artikkelHea Anija rahvas!
Järgmine artikkelRaasiku vallavalitsus soovib Anijalt ja Jõelähtmelt koolibussi eest tasumist