Valkla-Salmistu kutsumata külalistest

566

Kes palaval suvepäeval sõitnud Valkla Forelli juurest Valkla Ranna poole, on näinud, milline rahvamass suundub sinnakanti mere äärde. Tegu on peamiselt tallinlaste, enamasti lasnamäelastega.  Hull on see, et avalikku parkimiskohta pole, autod jäetakse keelumärkidest hoolimata mõlemale poole teed. Viimasel kolmel suvel on eriti rahvarohketel päevadel tekkinud teele ummikud. Eelmisel laupäeval ei pääsenud tuletõrjujad põlengut kustutama.

Suur probleem on seegi, et pealinnast tulnud puhkajad jätavad prahti maha. Kohalik pere räägib, kuidas nende lapsed käivad kilekottidega rannast ja metsa alt prügi kogumas. Kuna nende talvekodu prügikonteiner on suvel tühi, võtavad kotid prahiga kaasa ja viivad sinna – maksavad ju niikuinii.

Sealtkandist veab prahti ära ja teeb kulutusi ka Kuusalu vald. Tõdemus, et viisakas oleks oma väljasõidukraam kaasa võtta ning panna enda kodumaja konteinerisse, neid suvitajaid ei huvita, nenditakse nii Valkla suvilates, puhkekeskuses kui ka vallamajas.

Mis oleks lahendus? Valkla inimesed leiavad, et vallavalitsus võiks midagi ette võtta – koostöös RMKga rajada parkla, teha see rannapäevadel tasuliseks. Tuleks sisse seada kontroll selle ala kasutamise üle, vastasel korral läheb olukord iga suvega hullemaks.

Eelmine artikkelKehras põles maja koridor
Järgmine artikkelArukülas jäi invaliid neljaks päevaks tänavale lamama