Valgejõe sild on remondis

2357
Valgejõe silla malmpiirded renoveeritakse.

Sild on liikluseks kinni 15. märtsist kuni 22. juunini.

Firma Nordpont OÜ on maanteeameti tellimusel alustanud Valgejõe silla remonti, et teha seda ohutumaks nii sõidukitele kui ka jalakäijatele.
Remondi tulemusena peaks silla eluiga pikenema veel vähemalt 50 aastaks, kommenteerib Nordpont OÜ projektijuht Janar Paimre.
Ta kirjeldab, et asfaltkate on sillal ebatasane ja ära vajunud, jalakäijatele puudub ohutu ülepääs, seni on kõnnitud sõiduteel. Jalakäijate jaoks ehitatakse sillale mõlemale poole 1 meetri laiused jalgteekonsoolid. Sillale rajatakse uus tekiplaat ning taga- ja külgseinad koos pealesõitudega. Sild saab ka uue hüdroisolatsiooni, renoveeritakse maakividest jõe- ja kaldasambad, tehakse hooldustrepid. Silla pikkus on 60,93 meetrit, kogulaius tuleb 9,6 meetrit.
Valgejõe küla ja vallavalitsus soovil jäetakse alles silla vana malmpiire, mis kogu ulatuses renoveeritakse.
Tööde planeeritav lõppaeg on oktoober 2016, remonditööde tõttu on sild suletud 90 päeva, pärast jaanipäeva on kavas sild poole kaupa liikluseks avada. Sel ajal, kui sild on suletud, on liiklus Tallinna-Narva maanteele suunatud  Tallinna-poolse teelõigu kaudu.
Kui sild on suletud, siis liinibuss Valgejõele sisse ei keera. Janar Paimre lubab: „Ehitustööde teostajana tagame kõikide inimeste transpordi Tallinna-Narva maantee ääres asuvasse bussipeatusesse, kas Kõnnu või Turba peatusesse. Selle kohta on pandud info ka Valgejõe bussipeatusesse.“

Eelmine artikkelMEELI TEDER kutsub Raasiku esindajaid Maale Elama messile
Järgmine artikkelArukülas räägiti vanemahariduse propageerimisest