Pidu „Alavere noorte heaks 2010“ tõi sisse üle 6000 krooni

3513

Alavere spordiklubi (ASK) korraldas heategevusürituse põhikoolile spordivarustuse soetamiseks.


Heategevuspeo korraldasid ERIK JÜRIÖÖ, ALLAR TALVIK ja ALARI JÜRIÖÖ.

Laupäeval, 4. detsembril Alavere rahvamajas toimunud heategevusüritusel käis ligikaudu 140 inimest.

Peakorraldaja Alari Jüriöö sõnul kasutatakse teenitud tulu omafinantseeringuna projektirahade taotlemiseks, et osta Alavere põhikoolile uut varustust: „Piletite, oksjoni ja annetusega saime kokku sellise rahasumma, nagu lootsime. Uurime nüüd nii saalihoki kui pesapalli varustuse hinnapakkumisi ja vaatame, mida oleks võimalik hankida. Küsime ka koolilt, mida nad rohkem hindaksid ja sooviksid.“

Alari Jüriöö, Allar Talvik ja Erik Jüriöö hakkasid pidu „Alavere noorte heaks 2010” organiseerima umbes kuu aega tagasi. Allar Talviku õlule jäi ürituse tehniline pool ja Erik Jüriöö tegeles kontaktide loomise ning meediasuhtlusega.

Erik Jüriöö: „Alguses oli meil plaan teha lihtsalt heategevuslik kontsert, kus esineksid erinevad kohalikud bändid. Ideid tuli juurde ja need kasvasid ning arenesid ja lõpuks tuli välja suurem ettevõtmine.“

Alari Jüriöö: „Tahame pakkuda noortele võimalust tegeleda spordiga. Oleme ise Alaveres kasvanud ja koolis õppinud. Praegu ei ole siinsetel noortel piisavalt sisukaid vaba aja veetmise võimalusi. On küll noortekeskus, aga seal käivad rohkem tüdrukud, poisid kipuvad pigem rumalusi tegema. Usun, et koolile spordivarustuse hankimine on vajalik. ASK korvpallurid käivad kooli saalis trenni tegemas ja neil on kaasas oma varustus, mis näitab, et koolile kuluvad spordivahendid ära. Loodame, et meie ettevõtmine kannab vilja ja suunab noori tegelema rohkem spordiga kui kasuliku ajaveetmise võimalusega.
Eestis on edukaid sportlasi ja usun, et kunagi tuleb mõni edukas Eesti sportlane ka Alavere külast.“.

Alavere põhikooli direktor Renna Reisi kiitis eestvedajaid: „Meie koolil on varem olnud küll sponsoreid, aga keegi ei ole siiani midagi nii suurt ette võtnud.
Usun, et sportimisvõimalusi leiab igaüks, kes seda soovib, küsimus on ainult tahtes. Loodetavasti innustab see ettevõtmine meie õpilasi olema aktiivsed ja tegelema spordiga.“

MTÜ Alavere Küla Arendamise Seltsi esimees Valdo Sööt lausus samuti kiidusõnu: „Sport on alati tiimitöö ja hea tiim toob head tulemused. Ürituse korraldajad on ilmselgelt hea meeskond. Loodan, et edaspidi moodustavad hea meeskonna ka Alavere spordiklubi, kool ja küla arendamise selts.“

Programm kõikidele
Alavere rahvamajas sai laupäeval peo alguses näha kohalike rahvatantsijate esinemist. Tantsisid nii memmed kui naised ja viimasesse tantsu kaasati ka publikut.

Tantsu- ja pallikavaga esinesid koolilapsed. Seejärel teatas kehalise kasvatuse õpetaja Tiia Kroonmäe, et Alavere kooli õpilased võitsid Harjumaa põhikoolide rahvastepalliturniiri ja seda juba viiendat korda. Uudis pälvis publiku aplausi.

Teadmiste proovilepanekuks oli programmis sporditeemaline viktoriin, millest võtsid osa seitsme laudkonna võistkonnad koolilastest pensionärideni.

Alari Jüriöö kommenteeris, et küsimused ei olnud väga kerged ja lapsed üksi jäid nendega hätta. Võitja sai auhinnaks kotitäie energiajooki.

Heategevuslikul oksjonil müüdi  kuus Alafere bändi särki ja kohaliku käsitööringi loomingut. Oksjonitulu oli ligikaudu 2000 krooni.

Õhtu edenedes astusid üles Anija valla neli muusikagruppi. Lisaks kohalikule bändile Alaferele, kus mängivad ka kõik kolm peokorraldajat, musitseerisid veel Stereo Rage Kehrast, akustilise muusika grupp Anijalt ja spetsiaalselt laupäevaseks esinemiseks loodud Kehra-Alavere ühisbänd Made in Bed.
       
Alavere spordiklubi esimene aasta
Enne peoõhtut toimus ASK aastalõpu koosolek, kus võeti kokku esimene tegevusaasta ja arutati edasisi plaane.

Klubi juhataja Alari Jüriöö peab esimest tegevusaastat edukaks: „Moodustasime klubi oma sõpradega. Mõtlesin, et kutsun nad kokku ja hakkame koos sporti tegema. Praegu on meil liikmeid Tallinnast, Kehrast ja ka mujalt Anija vallast, aga kõik on seotud Alaverega.” Selle aasta jooksul korraldas klubi seitse erinevat võistlust, näiteks korvpallis ja bowlingus. Käidi ka ratta- ja jalgsimatkadel.

„Võib öelda, et saime aastaplaani täidetud. Kõikide meie ettevõtmiste eelarved on olnud alla tuhande krooni. Rahaliselt oleme panustanud ise ja leidnud ka toetajaid. Üks peamine toetaja on seni olnud pankrotivara ladustamise, transpordi ja müügiga tegelev kohalik ettevõte Lexius OÜ. Järgmisel aastal on plaanis korrata samu üritusi ja jätkata senist tegevust, aga loodame kaasata rohkem inimesi. Kindlasti võiks pakkuda midagi ka pensionäridele. Noortele tahame korraldada spordilaagri, aga see on esialgu alles idee.”