Väärkoheldud loomade päästmine Kolgast

957

Kui veterinaar- ja toiduamet andis loomakaitsjate abil avalikuks tulnud koertevabrikust Kolga lähedalt talust 22 koera ja 6 kassi Kuusalu vallale üle, sai loomadest sisuliselt vallavara – nii kommenteeriti naljatamisi eelmisel nädalal Kuusalu vallamajas. Lisades, et seadus lubab vallavara võõrandada enampakkumisel ning hind ei tohi jääda turuväärtusest madalamaks.
Loomulikult ei hakatud väärkoheldud loomade uutesse päris- ja hoiukodudesse äraandmisel asju sedaviisi ajama. Tegu oli erandolukorraga, kõige olulisem oli leida kitsastes puurides peetud koertele-kassidele paremad elukohad. Üle Eesti kohale tulnud loomasõbrad said koerad-kassid kiiresti ära viia, päästmisaktsioon viidi MTÜ Nurru Ometi abil läbi ühe päevaga.
Kuna appi rutanud loomasõprade majanduslikud võimalused on erinevad, aitab MTÜ Nurru Ometi katta söötmise ja vajalike meditsiiniliste toimingute kulud. Nurru Ometi annab Facebookis teada, et kogutakse annetusi. Kontonumber on EE052200221062271245 Swedbank, selgitus „Kuusalu kassid“.

Eelmine artikkelHajaasustuse programmist toetatakse Kuusalu vallas 14 peret
Järgmine artikkelAnija valla bussiliinidele samad vedajad