Uus jäätmevedaja hakkab Kuusalu vallas lepinguid sõlmima

1964

Augusti algul saadab alates 1. septembrist ka Kuusalu vallas prügiveoga tegelev AS Eesti Keskkonnateenused jäätmevaldajatele uued lepingud.

Septembri algul lõpevad kõik Kuusalu valla elanike kehtivad jäätmeveo lepingud Radix Hoolduse OÜga. Eesti Keskkonnateenused hakkab sellel nädalal saatma inimestele uusi eeltäidetud lepinguid koos veograafikutega.

„Kuusalu vallavalitsuselt saadud andmete põhjal on meil loomisel register uutest klientidest. Lepingud saadame neile posti teel või kui teame e-posti aadressi, siis meilitsi,“ ütles Eesti Keskkonnateenuste Põhja regiooni piirkonnahaldur Katrin Kruusvald.

Kes pole hiljemalt15. augustiks lepingut saanud, peaksid võtma ühendust prügifirma klienditeenindusega, et täpsustada üle aadress, kuhu kaotsiläinud lepingu asemel postitatakse uus. Kui lepingu tingimused on inimesele sobivad, piisab vaid selle allkirjastamisest ja ühe eksemplari tagasisaatmisest. Sellisel juhul ei muutu inimese jaoks peaaegu midagi, muutuda võib vaid prügiveopäev ja vedu läheb veidi odavamaks.

„Kui lepinguprojektis on midagi valesti, tuleks teha käsitsi parandused ja saata meile tagasi, siis saame ise teha muudatused ning vajadusel saata inimesele parandatud lepingu,“ rääkis Katrin Kruusvald.

Jäätmevaldajad, kes soovivad lepingus pakutust erinevaid tingimusi, näiteks muu suurusega konteinerit, teist veosagedust, peaksid sellest samuti prügivedajale teada andma. Seda võib teha ka meiliaadressile tallinn@keskkonnateenused.ee või telefonil 1919.

Piirokonnahaldur lisas: „Palume ka, et lepingu juurde lisataks infot, kui on tegemist näiteks talukohtadega, mida on raske üles leida. Siis tasukski kirja panna kas või nii, et sealt kivi juurest tuleb keerata paremale või esimese kuuse tagant vasakule. See läheb andmebaasi ning meil ei teki probleemi õige koha leidmisega.“

Uusi konteinereid Kuusalu valla inimesed rentima ei pea, Eesti Keskkonnateenused ostab ära Radix Hoolduse konteinerid.

„Vaid juhul, kui konteiner on amortiseerunud või soovib klient teise suurusega konteinerit, saab ta meilt osta või rentida uue,“ sõnas Katrin Kruusvald.

Ta rõhutas, et korraldatud jäätmeveoga peavad liituma kõik, kes on kantud valla jäätmevaldajate registrisse. Küll aga ei ole lepingu sõlmimine kohustuslik: „Kui majapidamises on kõige väiksem konteiner ning seda tühjendatakse miinimumsagedusega, siis tegelikult polegi vaja lepingut allkirjastada. Küll aga on leping soovituslik üksikasjade täpsustamiseks. Hea, kui saame kliendi kontaktandmed, et anda talle teada, kui ei pääse mingil põhjusel tema kinnistuni.“

Neile, kes prügi veopäeval üle ei anna, hakkab prügifirma esitama tühisõidu arveid. Korraldatud prügiveost võib vabastada vaid kohalik omavalitsus.

„Kui veo käigus selgub näiteks, et tee on liiga kitsas või porine ning suur jäätmeveok ei pääse kinnistuni, anname sellest vallavalitsusele teada. Erandjuhtudel on meil välja pakkuda ettemakstud jäätmekoti teenus, mis on alternatiiv korraldatud jäätmeveoga liitumisest vabastamisele. Kui näiteks kinnistule ei pääse teeolude tõttu talvel või kevadel ligi, võib inimene maksta ette kogu aasta veo eest, kuid annab kogu prügi korraga ära suvel. Kuid ka ettemakstud jäätmekoti teenuse saamist saab lubada vaid omavalitsus,“ selgitas Katrin Kruusvald.

Ta kutsub kõiki Kuusalu valla elanikke, kellel on küsimusi või ettepanekuid, tulema Eesti Keskkonnateenuste infopäevadele. Need toimuvad 6. augustil Kuusalu ja 7.augustil Kolgaküla rahvamajas kell 18. Koosolekul on võimalik prügifirma esindajatele anda üle ka allkirjastatud lepingud.

Septembris on Kuusalu vallas avatud jäätmefirma klienditeeninduspunktid: 4. ja 18. septembril vallamajas  ning 11. ja 25. septembril Loksa teeninduspunktis. Mõlemal pool oodatakse inimesi kella 10-15. Saab esitada küsimusi, tagastada alla kirjutatud lepinguid ning jätta oma andmed lepingu sõlmimiseks.

Eelmine artikkelJalgpalliturniiri Sohvik Cup võitis FC Kehra
Järgmine artikkelSõnumitooja 30. juuli lehes