Võrreldes eelmiste kohalike valimistega oli tänavu Anija vallas Keskerakonna nimekiri 9 kandidaadi võrra lühem ja saak kolme volikoguliikme koha võrra väiksem. Hoolimata sellest, et nende esinumber Jüri Lillsoo on jätkuvalt populaarne, näib tema aatekaaslaste hoog pisut raugevat. Anija vallas valiti tänavu volikogusse varasema 19 asemel 17 liiget. Kahel valimisliidul koos Isamaa ja Res Publica Liiduga on sedakorda võimalus pakkuda keskerakondlastele vallavalitsuse koorma kandmisel teenitud puhkust.
Kui Kuusalu vallas kindlustas 2005. aastal endale 11 kohaga turvalise ülekaalu valimisliit Ühiselt Edasi, siis tänavu tuli kolm kohta loovutada konkurentidele. Ühest kohast jäi ilma ka konkureeriv valimisliit Meie Kodu, nende möödunud korra häältemagnet Madis Praks viis hääled tänavu Reformierakonda. Oma nimekirjaga välja tulnud Isamaa ja Res Publica Liit sai riikliku lepitaja Henn Pärna isikus ühe koha. Kui eelmistel valimistel Keskerakonna invasioon Kuusalu valda ebaõnnestus ning nad said saata naabervalla volikogusse vaid oma linnapea Helle Lootsmanni, siis tänavu võeti asi tõsisemalt ette ning võitlusse saadeti kaks korda pikem nimekiri eesotsas maavanem Värner Lootsmanniga. Pikem nimekiri tasus end ära kaks korda parema tulemusega – senise ühe koha asemel saadi kaks. Koalitsiooni kokkupanek Kuusalu vallas tundub tänavu aga Nobeli rahupreemiat väärt ülesandena, kusjuures kaalukeeleks võib osutuda rahvasaadikute lojaalsus oma nimekirjadele.
Kui juba neli aastat tagasi võis Raasiku valla valimiste kohta öelda, et need olid „heas mõttes igavad“, siis tänavu ei olnud põhjust üllatuda. Raasiku on jätkuvalt heaks näiteks stabiilsusest, kus sarnaselt Loksaga on võitmas üks ja sama valimisnimekiri. Kuid erinevalt Loksa linnast jäetakse võimalus ka konkurendile. Tänavu võitis vallavanema Andre Sepa poolt juhitud valimisliit Raasiku Vald 9 kohta ning loovustas võrreldes varasemaga 2 kohta valimisliidule Kodukoha Eest. Sellest hoolimata säilitati juhtpositsioon ning kõigi eelduste kohaselt jätkatakse vallaelu juhtimist.
Loksa linnas võttis Keskerakond tänavu teistelt seljavõidu. Volikogu 15 mandaadist võeti ära 14 ning Isamaa ja Res Publica Liidule jäeti vaid justkui narrimiseks üks koht. Kui tänavu paisutas Keskerakond kandideerijate nimekirja möödunuga võrreldes kaks korda pikemaks, siis konkurentide nimekirjade pikkused kahanesid seevastu poole võrra. Näib, et teisitimõtlemine on Loksa linnast lõplikult taandumas ning opositsioon tuleks kanda väljasuremisohus olevate liikide punasesse raamatusse. Saades 81 protsendi valimas käinute toetuse, võiks Keskerakond järgmisel korral eesmärgi seada 99,9 protsendi piirimaile, sest sajaprotsendilist toetust on isegi üheparteilistes riikides kentsakas saada.
Aegviidu vallas mindi tänavu erakondadelt üle valimisliitudele. Kui 2005. aasta valimistel jagasid volikogu kohad omavahel Rahvaliit ja Reformierakond, siis nüüd kumbki erakond oma nimekirja valimisteks ei esitanud. Sama töö tegid ära valdavalt eelmistel valimistel karastunud inimestest koosnevad valimisliidud. Keskerakond uustulnukana ühtegi kohta volikogus ei saanud.