TV 10 olümpiastarti mitmevõistluse finaal Kuusalu staadionil

1568


Olümpiavõitja GERD KANTER ja võistlustel individuaalselt osalenud WILLIAM MADISSON Kuusalu koolist. Foto Viive Abel

Kolmapäeval ja neljapäeval, 14. ja 15. juunil salvestas ETV võttegrupp Kuusalu staadionil saatesarja TV 10 Olümpiastarti mitmevõistluse finaali. Võistluste avamisel osalesid kolmapäeva hommikul olümpiavõitjad Erki Nool ja Jaak Uudmäe ning 40 aastat tagasi saate alguse juures olnud spordikommentaator Tõnu Tammaru. Sõna võtsid ka Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi ja Kuusalu keskkooli direktor Vello Sats. Võistlusi kommenteeris ning osalenuid intervjueeris ETV spordikommentaator Anu Säärits.

Neljapäeva õhtul andis autasud üle olümpiavõitja Gerd Kanter.

Võistlejaid oli kokku 180 – 11-14aastased noorsportlased 20 koolist üle Eesti. Harjumaalt võistlesid Kuusalu, Saue ja Ääsmäe koolide mitmevõistlejad.    
 
Kuusalu Spordikeskuse juhataja, võistluste üks peakorraldaja Kadri Idavain ütles, et TV 10 Olümpiastardi finaal on suurim kergejõustikuvõistlus, mida saab Kuusalu staadionil läbi viia, kuna selle jooksuring ei vasta täiskasvanute kergejõustikuvõistluste nõuetele: „Et TV-saate finaal meil peeti, toimus tänu Kuusalu kooli kehalise kasvatuse õpetajatele Ingrit ja Margus Keermale. Samasugune võistlus on Kuusalus olnud ka üks kord aastaid varem.“

Osalejad ööbisid koolimajas, kus neid ka toitlustati. Spordikeskuse ujulas oli võistluste esimesel päeval treeneritele seminar kergejõustiku liigutustest vees.

Kuna mõlemad võistluspäevad olid vihmased, muretsesid korraldajad laste ja kohtunike tarvis katusealuseid. Kadri Idavain rääkis, et saadi kaks suurt telki – ühe andis Veljo Tormise Kultuuriselts ning teise Ojakääru puhkekompleks. Veel oli staadionil mitu suuremat sirmi. Vihma tõttu võistlusi ei katkestatud.

ETV2s saab saadet finaalvõistlustest näha 24. juunil kell 16.30.

Kuusalu keskkooli sportlastest sai parima koha poiste vanemas vanuseklassis Henris Maidle, tulles 9-võistluses 6312 punktiga seitsmendaks. Henrisele kuulus 9-võistluses alavõit palliviskes tulemusega 68.58. Keskkoolide grupis oli mullu Kuusalu keskkool teine, tänavu tuli leppida 7. kohaga. Suuremate keskkoolide grupis olid kolm edukamat kooli Elva gümnaasium, Võru kesklinna gümnaasium ja Rakvere reaalgümnaasium. Väiksemate keskkoolide grupis kuulus võidukarikas ja rahaline preemia Orissaare gümnaasiumile.

Eelmine artikkelIRLi Kuusalu osakonda juhib HENN PÄRN
Järgmine artikkelOodatakse vastuseid küsimustikule olukorra kohta Raasiku vallas