IVO ROOSIMÄGI,
piirkonnapolitseinik
Ilmade soojenemisega on oluliselt tõusnud jalgratta- ja jalgteede kasutajate hulk. Selleks, et kõik turvaliselt üheskoos teele mahuksid, tuleb üksteisega arvestada ja liigelda hoolikalt.
Ükskõik, kes kellega kokku põrkab, on vigastada saamise võimalus mõlemal poolel ja seetõttu on väga oluline lisaks maksimaalsele ohutusnõuete järgimisele ka vastastikune viisakus ning tähelepanelikkus. Kergliiklusteed on kahesuunalised ja selle kasutamisel tuleb arvestada kõigi liiklejate ruumivajadusega. Kõikide liiklejate vahel tee jagamisel on hea tava, et aeglasemalt liikuv liikleja hoiab tee paremale poolele ja kiiremini liikuja möödub temast vasakult. Kiirematel liiklejatel tuleb aeglasemalt liikuvale liiklejale järele jõudes aeglustada ohutuse tagamiseks oma liikumiskiirus võrdseks eesliikujaga.
Kergliiklusteel liigeldes:
– Liigu tee paremal poolel, et Sinust saaks vasakult turvaliselt mööduda.
– Enne tee ületamist veendu, et Sa kellelegi ette ei astu.
– Väldi teel äkilisi suunamuutuseid, et tagant tulijatel oleks Sinust ohutu mööduda.
– Ohtlike olukordade puhul astu paremale teepervele, jää seisma, lase ohtlikul olukorral mööduda.
– Kasuta vajadusel viipemärguandeid, et oma manöövritest teada anda ja vajalikku tähelepanu saavutada.
– Ole lugupidav kaasliiklejate suhtes.
Turvalist liiklemist ja ärge unustage oma jalgratast lukustamata, et järelevalve puudumise ajal ei muutuks ta pahategijatele kergeks saagiks. Täiendava turvalisusena tasuks kaaluda jalgratta registreerimist Bike-ID rattaregistris www.bike-id.eu, mis on rahvusvaheline register ja aitab tuvastada varastatud rataste omanikke.