Tohtriga tahaks häid suhteid

841

Kuusalu perearst imestas, et sidumisvahendite teemal tekkis poleemika. Ta rääkis, et sidumisi tuleb ette harva, paar-kolm korda kuus, ning seni ei ole keegi nurisenud.

Toimetuse poole pöördunud inimene tõdes samas, et otse tohtritega ei taha keegi vaielda, seepärast pole ka neilt endilt küsitud.

Sõnumitooja uuris, kuidas tuleks talitada, kui tekib kahtlus, kas perearsti nõudmised on õigustatud.

Perearstide üle teeb järelevalvet maavalitsus. Sealt saadetud vastuses selgitatakse, et järelevalve teostajal on õigus kontrollida nõuete täitmist kohapeal, tutvuda dokumentidega, teha ettepanekuid tegevuse parandamiseks, ettekirjutusi puuduste kõrvaldamiseks.

„Inimesed võivad olla rahulolematud mitmetel põhjustel: kui neile tundub, et arst on teinud valesid otsuseid, ollakse pahased arsti või muu meditsiinipersonali suhtumise või raviasutuse olmetingimuste tõttu, kahtlustatakse, et raviasutuses võeti liigselt raha jne. Kuna perearsti rahastamine on seotud Eesti Haigekassa üldarstiabi osutamiseks sõlmitud lepinguga, palume siiski abivajajal pöörduda nõu ja abi saamiseks konkreetse perearsti osas Eesti Haigekassa Harju osakonna poole,“ on öeldud vastuses.

Eelmine artikkelPiirkondlike tugiisikute konkursi tulemused selgunud
Järgmine artikkelHarjumaa Muuseumis avati näitus „Elu Kehra tehase korstna all“