Eesti õhuvägi osaleb õppusel SIIL

1926

ALAR LAATS, õhuväe teabeohvitser

Äsja lõppes edukalt Eesti ja Ameerika Ühendriikide õhuvägede ühisõppus, mille käigus kasutati kaitseväe keskpolügoonil lahingmoona ning Eesti õhuruumis sooritati madallende. Eesti õhuvägi tänab Eesti elanikkonda mõistva suhtumise eest. Riigi kodanike selline hoiak võimaldab meie ja meie liitlaste õhuvägedel Eesti õhuruumis harjutusi läbi viia ning on seega oluliseks panuseks Eesti riigikaitsesse.
Maikuu alguses algab igakevadine suurõppus, mis seekord on eriti mastaapne ning kannab nime Siil. Sellel õppusel osaleb ka Eesti õhuvägi koos liitlastega ja seega võib õhus märgata liitlaste erinevaid lahingulennukeid. Kuna kogu Eestit hõlmav õppus Siil kulmineerub Virumaal, siis on Virumaa taevas ka rohkem lennuvahendeid näha. Plaanide kohaselt hakkavad Ämari lennubaasis õppuse ajal paiknema USA ründelennukid A-10, Poola ründelennukid Su-22 ja Suurbritannia õppelennukid Hawk. Võimaluse korral osalevad õppusel ka alates mai algusest Ämaris baseeruvad Suur­britannia õhuturbehävitajad Eurofighter Typhoon. Ka seekord kasutatakse keskpolügoonil lahingmoona ning sooritatakse madallende selleks ettenähtud piirkondades. Lennud toimuvad perioodil 4.-12.   mai,   põhiline   lennutegevus toimub ajavahemikus kella 8-18.
Lahingumoona kasutamine ja madallennud järgivad Eesti vabariigi seadusi ning on kooskõlastatud lennuametiga ja Lennuliiklusteeninduse ASiga.

Eelmine artikkelMATHEAS TRILLJÄRV on Eesti judomeister
Järgmine artikkelRaasiku nooretekeskus tegi igavusega võitlemise projekti