Toetame Loksa linnaraamatukogu

915

Nagu Sõnumitooja mai lõpus juba kirjutas, on Loksa raamatukogu olukord kurb, sest linnal ei jätku praegu raha uute raamatute ostmiseks. Uusi raamatuid ei jaksa minagi oma suure pere vajaduste kõrvalt osta, küll olen aga usin lugeja ja seetõttu ka raamatukogu tihe külastaja.

Tegin Sõnumitooja artiklile tuginedes ettepaneku koguda rahva käest piskuhaaval raha, et uut lugemisvara siiski meiegi linnani tuua. Kui igaüks meie paljudest lugejatest midagi annetaks, saaksime raamatute valikut sel moel tublisti laiendada!

Alustuseks panin ise esimese rahatähe lauale. Sain juhatajalt vastuseks suure tänu, kuid ka teadmise, et selliseid otsuseid võtab vastu linnavalitsus.

Kirjutasin 24. mail pika e-kirja otse härra linnapeale. Palusin luba paigaldada annetuste karp raamatukogu lauale ja avaldasin valmisolekut ise selline karp kusagilt välja otsida.

Tänase päevani ei ole minu kirjale vastust tulnud. Seega kutsun kõiki lugemisest huvitatud linnakodanikke üles ka ise raamatukogule praegu kasvõi niisamagi, allkirja vastu, raha viima. Summa võib olla nii üks kroon kui ka sada krooni – loeb ju mõte, mitte kellegi panuse konkreetne suurus.

Samuti oleks tore, kui keegi oskaks ise annetuste karbi valmis meisterdada või teaks, kust sellist asja saaks.
Kui aitajate hulk kasvab, ehk tuntakse siis ka linnavalitsusest suuremat huvi meie hea ürituse vastu. Ja sealt edasi saame juba anonüümselt annetusi teha.

Eelmine artikkelRaasiku vallas muudeti üüritasusid
Järgmine artikkelKuum rannailm tekitas Valklas suure ummiku