Teeme Ära talgud Ida-Harjumaal

1300

Üle-eestiline Teeme Ära talgupäev on tänavu laupäeval, 7. mail.

Üle-eestiline talgupäeva-aktsioon Teeme Ära algas 2008. aastal, tänavu kevadel toimub 9. korda.
Teeme Ära veebilehele hakati talguid registreerima kuu aega tagasi, 17. märtsil. Alates 18. aprillist on talgulistel võimalik end talguveebis osalejana kirja panna.

Anija vald
Teeme Ära aktsiooni raames on Anija vallast kirja pandud 5 talgud.
Neljapäeval, 5. mail korraldab Kehra Kodu talgud, kus koristatakse metsa, et hooldekodu kliendid saaksid seal jalutamas käia.
Kehras korrastatakse 7. mail noortekeskuse territooriumi ning Jägala jõe ääres tehakse korda ujumiskoha ümbrus, paigaldatakse infotahvel. Koristustalgud tulevad ka Alaveres ja Vetla külas.

Kuusalu vald
Kuusalu vallas toimuvaid talguid on Teeme Ära veebilehel registreeritud 19 kohas.
Koristustalgud tulevad Kolgas rahvamaja ümbruses ning mõisa peahoones, Tapurlas, Kolga-Aabla rannas, Jumindal, Pedaspeal, Pudisool, Tammistul, Virvel, Suurpeal, Valgejõel, Joaveskil.
Vanakülas hakatakse jõe äärde tegema supluskohta. Hirvlis tehakse noorte laagrialale ujumistiiki. Pärispeal pannakse randa veeohutussildid. Saunja külas on talgud Mikumardi seikluspargis.
Hara Projekt [Kodus] pannakse põhust-savist saunamajale mätaskatust, tehakse savikrohvi. Kuusalus hakkavad lapsevanemad korrastama mänguväljakut.
Leesil korrastatakse kalmistut samuti Teeme Ära talgutena, kuid nädal varem, 30. aprillil.

Raasiku vald
Raasiku vallas on Teeme Ära aktsiooniga liitunud 8 talgukohta.
Härma külas on kaks talgupäeva, 30. aprillil ja 7. mail. Koristatakse külaplatsi ja parki ning tehakse mõttetalgud küla tuleviku teemal.
Tulevikuplaane seatakse lisaks koristamisele ka Rätlas ja Peningil, kus talgupäev on kaks nädalat varem, 24. aprillil.
Kulli külas hakatakse Teeme Ära talgupäeval korrastama teed ning kõne alla tuleb haldusreform. Koristatakse ka Kiviloo külas ja Igaveres. Talgupäev on veel dendropargis Smaragd, mis asub Rätlas. Arukülas oodatakse rahvast terviserada korrastama.

Loksa linn
Loksal korraldatakse linnarahvale kevadtalgud, heakorrastatakse puhkealasid, jõekallast ning mereranda.

Eelmine artikkelSel suvel rekonstrueeritakse suur osa Kehra peatänavast
Järgmine artikkelRaasiku vallamaja juurde pesakastid