Teeme Ära 2012 talgud Ida-Harjus

800

Tänavune talgupäev tuleb laupäeval, 5. mail.


Foto 7. mai 2011 Aruküla terviseraja koristustalgutelt.

Käesoleval aastal korraldatakse Teeme Ära kevadist talgupäeva 5. korda. Alates 15. märtsist said inimesed ja organisatsioonid märkida Teeme Ära kodulehele plaanitavate talgute nime ja toimumiskoha ning oodatavate talguliste arvu. Ka seekord toimuvad talgud traditsiooniliselt maikuu esimesel laupäeval.

Muinsuskaitseamet kutsub mälestiste omanikke ja haldajaid üles talguid korraldama, et teha korda arheoloogilisi mälestisi, mõisaparke, kirikuaedu, kalmistuid.

Teeme Ära raames on loodud ka maailmakoristuse meeskond, kes palub eestimaalastel kaasa lüüa prügikaardistamise talgutel, mis algasid aprillikuuga ja kestavad sügiseni. Kodulehele on pandud online-prügikaart, seda saab täiendada maailma igas punktis. Koristamist vajavatest kohtadest palutakse kanda sinna infot.

5. mai talgupäeva korraldavad Eesti Külaliikumine Kodukant, Eestimaa Looduse Fond, Muinsuskaitse Ümarlaud, Teeme Ära Minu Eesti ja vabaühenduste liit EMSL. Rahastab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Teeme ülevaate Ida-Harjus seni kavandatud Teeme Ära talgutest. Talguliste kirjapanek algab aprilli keskel.   

Anija vald
Kehra jaamahoone talgud, talgujuht on Anne Oruaas. Plaanis on puhastada jaamahoone algsed punastest tellistest otsaseinad, mis praegu on kaetud krohvi ja värviga.

Pillapalus tulevad talgud „Kõrvemaa terviserajad ja Oja park“, talgujuht on Marilin Pehka. Korrastatakse Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse terviseradu, tulijad viiakse Aegviidu raudteejaamast keskusesse.

Anija mõisa koristamise talguid juhib Pille Kulla. Koristatakse tuulemurdu, oksi ja talvist prahti.

Pikva mõisa pargi talguid juhib Mika Orava. Korrastatakse parki, tehakse haljastustöid.

Lilli külatalgute eestvedaja on Bruno Engel. Lisaks küla korrastamisele on kavas ka mõttetalgud.

Tanel Talve eestvedamisel tulevad talgud „Voose küla turismiteenuseks ettevalmistamine“. Korrastatakse matkaradu, restaureeritakse vanad kangasteljed, tehakse ettevalmistusi interaktiivse jalgrattamuuseumi avamiseks, et saaks hakata jalgrattaid laenutama.

Kuusalu vald
Kuusalu vallas kavandatavast olid esmaspäeva seisuga kirjas Kalme küla talgud, talgujuht on Aigi Reinomägi. Tehakse korda küla võrkpalliplats, korjatakse metsa alt prügi.

Kolga-Aabla tantsuplatsi ja mereranna koristus on plaanis talgujuht Mait Lillemäe käe all.

Talguid „Kuusalu Kordejaani laululava korrastamine“ juhib Peeter Kivimäe. Plaan on lammutada senine laululava, valmistada plats ette uue ehitamiseks.

Veel on Teeme Ära kodulehel talgud „Kodurestoran MerMer ootab taas talgulisi meie pargi alla!“. Talgujuht on Merrit Kiho.

Seni ei ole registreeritud, kuid korraldajate sõnul tulevad kindlasti talgud ka Kiiu mõisas ja selle ümbruses. Korraldab MTÜ Kiiu Arendus, talgujuht on Jaanus Kamber.

Raasiku vald
Kiviloo külatalgute juht on Aivo Virma. Koristatakse külakeskuse ümbrust ja külaplatsi.

Peningi külatalguid juhib Guido Trees.  Koristatakse teeääri ja metsaalust.

Aruküla terviseraja puhastamise talgujuht on Margit Alep.

Loksa linn
Loksa linna talgute kohta Teeme Ära kodulehel infot ei ole.

Eelmine artikkelKorstnas põles tahm
Järgmine artikkelAruküla külje alla tahetakse teha metsloomade haigla