Tantsupidulised alustasid esmaspäeval proovidega

2772
Aruküla segarahvatantsurühma Lapulised tantsijad on jõudnud Rannavärava staadionileja rõõmustavad, et pääsesid peole koos teistega tantsima.

Kuusalu valla tantsijad ööbivad Viimsi koolis, Anija ja Raasiku valdade rühmad sõidavad igal õhtul koju tagasi.

26. laulupeo „Aja puudutus. Puudutuse aeg“ osalejad
Anija vald:  Alavere põhikooli lastekoor (juhendaja Heli Karu), Kehra gümnaasiumi mudilaskoor (Liivi Siil) ja lastekoor (Epp Soo).
Kuusalu vald: Kolga-Kuusalu kammerkoor (Taavi Esko), Kuusalu keskkooli 3. –4. klassi mudilaskoor (Niina Esko), Kuusalu keskkooli lastekoor (Taavi Esko, Niina Esko), Kuusalu keskkooli noortekoor (Taavi Esko), Kuusalu Kunstide Kooli orkester (Ott Kask, Paul Himma, Anne Jalakas, Tatjana Jõeleht), Kuusalu meeskoor (Ene Järvik), Kuusalu naiskoor Kadri (Krista Kukk), Kuusalu pasunakoor (Ott Kask).
Loksa linn: Loksa muusikakooli lastekoor (Juule Laurend), Loksa muusikakooli vilistlaste naiskoor (Juule Laurend, Triin Makuhhin).
Raasiku vald: Aruküla noortekoor (Age Imala), Aruküla põhikooli lastekoor (Külli Ovir), Aruküla põhikooli mudilaskoor (Külli Ovir), Aruküla põhikooli poistekoor (Külli Ovir), Aruküla segakoor Spunk (Maia Reta Trampärk, Tiina Tinn), Aruküla Vaba Waldorfkooli lastekoor (Tiina Tinn, Maia Reta Trampärk), Raasiku põhikooli lastekoor (Heli Karu), Raasiku põhikooli mudilaskoor (Heli Karu), Raasiku põhikooli poistekoor (Heli Karu).

Tantsupeol „Puudutus“ on tantsurühmi Anija vallast 3, Kuusalu vallast 7, Raasiku vallast 2 ja Loksalt 1.

Esmaspäeval, 30. juunil alustasid sega- ja naisrahvatantsurühmad Tallinna staadionitel tantsupeo „Puudutus“ proove. Esimene proovipäev algas kell 13 Tallinnas uduvihmas ning naisrühmadel lõppes kell 21. Tantsurühmad harjutavad kogu nädala – kuni tantsupeo „Puudutus“ etendusteni, mis algavad reedel, 4. juulil. Kõige väiksemad tantsijad 1.-3. klassini liitusid proovidega teisipäeval.

Nagu varasematel pidudel, ööbivad Kuusalu tantsijad Viimsi koolimajas, kust sõidavad iga päev staadionile proovi. Anija ja Raasiku vallajuhid on otsustanud, kuna Tallinn on lähedal ja proov mõnel päeval väga lühike, on tantsijatele mugavam, kui nad saavad oma koduvoodis välja puhata.

Tantsijate hulgas tekitab ööbimise teema elevust. Kuusalu rühmadele on Viimsi kool juba tuttav ning neil on majutuskoha kohta vaid kiidusõnu. Võõras paigas ööbimise juures on oluline roll ka seltsielul, kinnitavad tantsijad. See-eest Raasiku ja Anija valla tantsijad on rahul, et saavad õhtuti koju tagasi.

Nii alustasid Kuusalu rühmad oma tantsupeo-teekonda suurte kottide-kompsudega, Anija ja Raasiku tantsijad istusid autodesse-bussidesse ainult hädavajaliku varustusega.

Aruküla segarühm Lapulised saabus esmaspäeval Rannavärava staadionile vahetult enne proovi algust, kus teised D-segarühmad olid juba leidnud endale staadionil peatuspaiga ning arutasid liikumisjuhiseid.

Lapuliste tantsija, Aruküla kultuuriseltsi juht Garina Toomingas lausus, et tantsijad on kõik ärevil ja ähmi täis, sest veel ei tea täpselt, mis saama hakkab.

Ta kinnitas, et Tallinna ööelust nad puudust tundma ei hakka: „Oleme korralikud pereinimesed ning tahame õhtul koju oma perede juurde tagasi. Aruküla on Tallinnale nii lähedal, ööbima lastakse ikka eelkõige neid, kes peavad kodust kaugele tulema.“

Raasiku abivallavanem Ardo Niinre lausus, et vallavalitsus otsustas oma tantsijaid iga päev edasi-tagasi sõidutada: „Piduliste transpordile kuluv summa pole veel kindel. Meie vallas on palju väikeseid lauljaid ja tantsijaid, kelle päevad venivad väga pikaks ning vihmane ilm põhjustab ebamugavust. Seega otsustasime vallavalitsusega, et oleks igati mõistlik, kui tantsijad saaksid igal õhtul oma koju kosutusse.“

Kuusalu abivallavanem Aare Ets sõnas, et Kuusalu piduliste transpordile kulub 5000 eurot ning tantsijatel on võimalus ööbida Viimsis.
Kuusalu Kabujalakeste rühma juhendaja Eelika Krasmus kirjeldas, et nad on Viimsis ööbinud varem kahel korral: „Kõik on väga põnev. Sättisime enne esimest proovi end koolimajas sisse ning oleme  väga  rahul.  Viimsi  kool  on  väga  ilus  ning  söögid  on head. Ühise ööbimise muudab huvitavaks  ka  seltsielu,  saame kogu tantsupeomelust korralikult osa.“

Anija valla kultuurikeskuse juht Ruth Lille rääkis, et transpordile kulutatud summa selgub pärast pidu: „Mudilaskoorile on tellitud kolm bussi, tantsijad sõidavad proovidesse ja peole oma autodega.“

Ta ütles, et kodust Tallinnasse sõitmine on tantsijate endi soov: „Paljudel on kodus väikesed lapsed. Enamik Alavere naisrühma tantsijaid ööbib küll Tallinnas, kuid oma sugulaste või sõprade juures. Ma eeldan, et Viimisist ühistranspordiga Kalevi staadionile sõitmine kestab kauem kui Kehrast autoga sinna sõitmine.“

Ta märkis, et Elron pakub laulu- ja tantsupeol osalejatele tasuta sõitu, aga Anija ega Raasiku valla tantsijad sellest kasu ei saa: „Sõit on peol osalejatele tasuta ainult esimeses tsoonis ehk Tallinna  piires.“

Eelmine artikkelANDRE SEPA lahkumishüvitisest 5000 eurot Raasiku Lionsitele
Järgmine artikkelIda-Harjust oli peol 807 lauljat-tantsijat