Tallinna 2010 koroonameistrid selgusid Arukülas

663

Tallinna 2010 aasta meistrivõistlused toimusid käesoleval aastal Aruküla põhikooli spordisaalis. Võistlustele oli oma mänguvormi testima saabunud 46 meest ning 12 naist, mis annab kokkuvõttes välja käesoleva aasta seni suurima võistluse mõõdud.

Naistel oli ringsüsteemis mängides 11 mängu, kusjuures paremus selgitati 6-st geimist, kuid vastupidi ootustele lõpetasid naised 9 vooru šveitsi süsteemis mänginud meestest poolteist tundi varem.

Võistluse sujuvale kulule aitasid tublisti kaasa peakohtunikku arvuti juures abistanud sekretärid Julija Lobanova ja Viire Talts ning Peningi klubi noormängijad, kes aitasid mänguinventari transportida. Võistlus kuulus ka noorte seeriavõistluse sarja teise etappi ning seetõttu olid osalemas 17 kuni 18-aastast noormeest ja neidu.

Naiste hulgas üllatas 4 järjestikuse võiduga liidrikoha hõivanud neidude hulka kuuluv Mari-Liis Talts, kuid lõpuks asusid medalikohtadele 1. Gerli Aver (20p), 2. Tallinna meistritiitli võitnud Andrea Uustulnd (18p) ja 3. Viire Talts (17p). 4. koha võitis Tallinna hõbemedaliga koos Tiina Saareoja (14p), 5. Mari-Liis Talts ja 6. Tallinna pronksiomanik Julija Lobanova (mõlemad 13 p).  Neidude hulgas võitis Tallinna meistritiitli Liis Vaupere Triin Tammaru ees.

Noormeeste hulgas oli kohal 2010 aasta Eesti meistrivõistluste esikolmik ning kindlaim oli neist seekord meistrivõistluste pronksivõitja Enrico Vellemäe, kes lõpuspurdiga suutis seekord tänu paremale koefitsiendile mööduda samuti 9 punkti kogunud Andreas Linkvistist. Kuna Enrico õpib Tallinnas, siis võitis ta ka Tallinna noortemeistri karika ja medalid. Kolmanda koha võiduga üllatas samuti 9 punkti kogunud Reno Ristain. 8 punkti kogunud noormeeste hulgas edestas Eesti meister Mikk Lepist hõbedavõitjat Karlis Strazdinit koefitsiendiga. Tallinna meistrivõistluste medalid jagasid 6. Robert Tederi järel 7. olnud Guldar Klimask ning 10. kohaga leppinud Kalev Vaher. Meeste hulgas tõestas oma jätkuvalt head vormi nädal tagasi Saku valla meistrivõistlused väljaspool arvestust võitnud Nikolai Morozov (15p), kes võitis ka Tallinna meistritiitli. 14 punktiga järgnesid 2. Kaupo Helm-Rosin ning 3. Janek Jaškov ning tänu pealinnas olevatele töökohtadele võitsid nad ka järgmised Tallinna meistrivõistluste medalid. 4. kohaga leppis (Tallinna 4.) Mihkel Lepist, 5. Tõnu Kask, 6. kohal (Tallinna 5.) Margus Saareoja, 7. Aleksander Michelis ning 8. (Tallinna 6.) Urmas Mererand. Harjulastest jõudsid turniiritabeli esimesse poolde veel 12. Koit Paulus, 13. Gennadi Tšiž, 15. Guido Trees, 17. Enrico Vellemäe, 18. Andreas Linkvist ning 21. Ants Verk.

Eelmine artikkelKallaletung Arukülas
Järgmine artikkelAruküla uues koolihoones algas õppetöö