Linnapea kirjutagu end Loksale sisse

784

Loksal on hakatud seoses eesti ja vene kooli ühendamisega nõudma töötajatelt sissekirjutust Loksa linna.
Kuusalu valla elanike registris olnud inimestele on antud teada, et kui nad tahavad töötamist jätkata, peavad end Kuusalu vallast välja kirjutama ja hakkama Loksa elanikeks. Nii on öeldud kooli abipersonali kuu­lu­­vatele inimestele. Loodetavasti vähemalt õpetajatele niisugust nõuet ei esitata, mitu Loksa I keskkooli pedagoogi on Kuusalu valla elanikud.

Minu meelest on tegu inimeste ahistamisega majanduslikult raskel ajal. Kui Loksa linna keskerakondlik võim peab sissekirjutuse nõuet tingimuseks, et inimene saaks Loksal tööd, peaks sama kehtima ka linnapea kohta. Loksa uus linnapea Värner Lootsmann on ajakirjanduse vahendusel teatanud, et jätkab Kuusalu vallavolikogu liikmena. Sellest teen järelduse, et ta on endiselt Kuusalu valla elanik.

Lugupeetud linnapea, olge teiste vallaelanikega solidaarne – kui tahate Loksa linnas töötada, kirjutage end Loksa linna sisse. Teil peaks ju olemas olema koht, mida elukoha aadressiks kirjutada, sest Loksa linnavolikogusse kandideerides olite varem Loksa elanike registris.

Kommenteerin ka linnavolikogu esimehe väljaütlemisi viimaste sündmuste kohta. Arvamusavaldust, et „olekski parem, kui valla lastevanemad viiksid oma lapsed valla koolidesse, siis jääb siin teistele rohkem ruumi“, võib pidada äärmise küünilisuse valdkonda kuuluvaks. Mõtteavaldus „sissekirjutus ju annab töökoha“ on juba hoopis teist masti.

Samas peegeldab see ülihästi meie omavalitsusjuhtide suhtumist kohalikesse elanikesse.

Eelmine artikkelKallaletung Arukülas
Järgmine artikkelAruküla uues koolihoones algas õppetöö