Talgud Anija, Raasiku ja Kuusalu vallas

278
Anija Valla Spordimaailma juht TANEL LAANMÄE ehitatud kabiini juures.

Laupäeval, 1. mail toimusid üle-eestilised Teeme Ära talgud. Korraldajad kutsusid sel aastal talguid korraldama väikeses, nõndanimetatud 2+2 seltskondades. Sõnumitooja uuris, kas ja kuidas osaleti heakorratalgutel Anija, Raasiku ja Kuusalu vallas.

Anija vallavalitsus ehitas reedel, 30. aprillil Kaunissaare supluskohta riietuskabiini. Idee pakkus välja arendusjuht Meeli Kuul. Ta selgitas, et supluskohtadesse riietuskabiinide tegemine oli rahva ettepanek valla arengukavasse. Eelarves töö tegemiseks raha ei ole kavandatud, seda plaanitigi teha talgupäeva raames.

Puidust riietuskabiini ehitamisel võeti šnitti Kehra jõekäärus asuvalt riietuskabiinilt. Põhilised ehitajad olid Anija Valla Spordimaailma juht Tanel Laanmäe ja Velko AV juhataja Erik Jüriöö. Kümmekond vallavalitsuse töötajat immutasid riietuskabiini ehitamiseks vajaminevaid laudu puidukaitsevahendiga. Ühe kabiini seinte jaoks kulus umbes 80 lauda, kuid pintseldati ka teise kabiini lauad. Teine riietuskabiin tuleb Alavere supluskoha juurde.

„Alustasime Kaunissaares kell üheksa, lõpliku viimistlusega läks peaaegu kella kolmeni. Alavere ujumiskohta said samuti vaiad maasse, lähiajal ehitame ka sinna riietuskabiini,“ lausus Meeli Kuul.

Raasiku vallavalitsus korraldas talgupäeva 16. aprillil, Arukülas koristati vallamaja ümbrust ja Tallinna maantee ääri, Raasikul Paju tänaval, kiriku ja kalmistu vahelist ala ning jõe kaldaid. Keskkonnaspetsialist Johanna Sepmann ütles, et ainuüksi kiriku ja kalmistu vahelise tee kraavist koguti kümme 200liitrist kotitäit peamiselt viinapudeleid: „Et probleemist lahti saada, peame kergliiklusteede juurde panema rohkem prügikaste.“

Neil, kes osalesid 1. mai talgutel, palus vallavalitsus endast teada anda ja lubas kostitada pitsaga. Talgutest võttis osa 16 rühma kokku 98 osalejaga. Talgupäevi korraldasid Peningi ja Rätla küla ning sõpruskonnad, naabrid või korteriühistud, Raasikul ja Arukülas kummaski 6 seltskonda. Aruküla Kultuuriselts värvis laululava, noortekeskus korrastas mänguväljakut, MTÜ Raasiku Rajad ehitas Kurgla rabas laudteed ja korrastas ujumiskohta.

„Härma ja Perila inimesed on kodukülas koristanud juba pikemat aega. Neid, kellel polnud ideid, kuhu 1. mail tööle minna, pakkusime, et koristaksid oma kodu ümbrust. Prügi on peaaegu iga tee ääres,“ sõnas keskkonnaspetsialist.

Vallavanem Andre Sepp viis valla eri paigus töötanud talgulistele laiali 60 pitsat ning Raasiku Õlletehaselt sponsorlusena saadud kalja. Vallavalitsus korraldab ka talguliste kokku korjatud prügi äraveo.

Kuusalu vallavalitsus toetas Teeme Ära kogukonnatalguid prügikottide ja töökinnastega ning lubas jäätmed kogumiskohast ära vedada. Koristustalgute korraldajatel paluti eelnevalt teada anda teede- ja majandusspetsialist Madis Praksile, kas ja kui palju abi soovitakse.

Madis Praks ütles, et Kuusalus asuva Emarti kaupluse ja Loksal tegutseva Ehituse ABCga oli kokkulepe, kogukondade esindajad said prügikottide ja töökindaid otse poest, vallavalitsusele saadetakse arve. Laupäeva, 1. mai talgutest andsid vallamajja teada Valgejõe, Suurpea, Kotka, Kasispea, Viinistu, Kaberla ja Kotka küla esindajad. Salmistu talgupäev veel tuleb.

Eelmine artikkelWee­Rec osa­leb me­dit­sii­ni­lis­te mas­ki­de üm­ber­tööt­le­mi­se pi­lootp­ro­jek­tis
Järgmine artikkelAru­kü­la las­teaed saab tä­na­vu juur­dee­hi­tu­se